Мистецтво

Зелений забіг, онлайн-гід, нові двері: переможці ґрантів Urban Space 100 розповіли про цілі своїх проектів. ФОТО

|

Першого лютого у громадському ресторані “Urban Space 100” переможці ґрантової програми розповіли про шляхи втілення своїх проектів у життя, пише WestNews.

“Цього сезону було подано 10 проєктів на загальну суму – 250 400 грн. Шість із них відібрали. Два з них отримали часткове фінансування. Співзасновники доводі субєктивно приймали рішення, спираючись на потреби міста та людей”, – розповідає координаторка проекту Аліна Корнотій.

Представниця проекту “Парк під ногами” Яна Стефінів розповідає, що метою є зелений забіг. На його реалізацію виділили 5 400 грн. Однак, за словами Яни, загалом потрібно 8 тис грн.

“Людина пробігає 5 кілометрів, звітується і ми йдемо спільно з нею садити дерево з табличкою. Це може бути ім’я цієї людини або ж назва дерева. Тривалість забігу – з 29.03 по 10.04. Робимо це, аби озеленити наше місто. Також хочемо розбавити сірі карантинні будні людей, і щоб вони стали більш спортивними та турбувалися про довкілля”, – каже дівчина.

Відновлення дверей заради збереження історії – така мета проекту Медичного Університету, який теж виграв ґрант.

“Медичний університет має ще одну нагоду мати ще одні відреставровані двері. Естетичний вигляд екстер’єру – це важливо. Зараз йдеться про двері головного копусу. Їм відновлять первинний вигляд. Проект отримав 83 тис грн. Реалізація розпочнеться, як тільки дозволятимуть карантинні умови”, – розповідає керівниця пресслужби університету Надія Шегда.

Галина Беднарчук директорка Івано-Франківського краєзнавчого музею, каже, що подалася на ґрант з метою написання концепції осучаснення музею ратуші.

“Ми знаходимося у центрі міста, тож до нас приходить дуже багато гостей. А відділ природи є першим, який відвідують туристи. І саме це приміщення найбільше потребує ремонту. Будемо залучати спеціалістів з інших музеїв, дизайнерів. А пізніше ми реалізуємо сам проеккт, бо він коштуватиме набагато більше”, – розповідає директорка.

Головним задумом є цікаве осучаснення музею як для дітей, так і для дорослих.

“Там будуть висвітлені ті теми, що й були, але з новим підходом. Для прикладу, для діток хочемо зробити екскурсію у формі маршруту”, – каже Галина Беднарчук.

Вона також додала, що у 2020-му році кількість відвідувачів становила 35 тисяч проти ста минулими роками.

До слова, вартість на квитки у музей ратуші не планують піднімати.

27 000 грн на реалізацію отримав проект “Stanislavv” — діджитал гід Франківська, який зробить візит туриста суперкомфортним та веселим.

“Метою проєкту є забезпечення якісної медіації між містом та туристом з використанням сучасних технологій та методів SMM, що дозволить виділити Франківськ на мапі українських туристичних місць”, – розповідає автор проекту Сергій Дубей.

Телеграм бот вже готовий до користування. Планують зробити більше екскурсій, анімації, рекомендацій, службу підтримки, нейромережу для живого діалогу.

Серія виставок «Вже не буде/Ще не є» про життя людей в час пандемії та ізоляції отримала 35 000 грн.

Ініціатори проєкту планують організувати серію з 3-ох виставок про сучасне візуальне мистецтво в час пандемії. Молоді художники зі Львова, Києва та Івано-Франківська презентуватимуть персональні виставки в різних форматах: фото, рисунку, об’єктів на тему життя в ізоляції, роботи в умовах карантину та як вплинула і змінила нас ця нова реальність. Так, як було вже не буде, а як буде – ще невідомо.

Від(на)родження – проект, який передбачає організацію персональної мультимедійної виставки сучасного мистецтва.

“У головному задумі виставки, на яку виділили 42 тис грн, займають щирі переживання молодої людини: відверто неакадемічний стиль живопису, навмисне «брутальна» поверхня керамічних масок наполегливо підштовхують сприйняття до первинних, глибинних почуттів і примушують не стільки розмірковувати, скільки співпереживати”, – підкреслюють розробники проекту.

Під час виставки заплановано також серію авторських та кураторських екскурсій, лекцій, майстер-класів, обговорень, що сприятиме розумінню авторського погляду на проблему для якнайширшого загалу зацікавлених.

Подати заявку на наступний ґрантовий сезон можна з 15 березня до 15 квітня. З правилами подачі заявки на ґрант від Urban Space 100 можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, за весь час існування програми було підтримано 118 проєктів на загальну суму 3 033 556,55 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:В Івано-Франківську «Urban Space 100» оголосив переможців зимового грантового сезону

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

МистецтвоНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі