“Секс повинен бути регулярним” і “повинен бути”. Це, наче, зрозуміло всім. Але насправді секс – це не так просто, як нам здається. Тут також виникають проблеми. І далеко не все можна вирішити у рамках пари. Тоді й приходить час звернутися до спеціаліста.
Лікар сексолог спеціалізується на вивченні всіх аспектів сексуальної сфери, а також володіє необхідними навичками для допомоги своїм пацієнтам. Відвідують лікаря чоловіки, жінки, а також пари, які працюють над гармонізацією своїх стосунків.
Сексопатолог Руслан Гімон розповідає WestNews, що в Івано-Франківську все ж частіше з проблемами чи за порадами звертаються чоловіки.
Соромно чи ні?
За словами спеціаліста, останнім часом простежується позитивна динаміка у частоті відвідування сексопатолога.
“Очевидно обумовлено це тим, що в інформаційному полі стала більш доступна інформація на тему сексуальних стосунків. А також пов’язано це з тим, що почали більше подорожувати і відвідувати цивілізовані країни, де проблема інтиму не носить ярлика табу, як було у нас раніше.”
Руслан Ярославович додає, що чоловіки більше соромляться розповісти лікарю про свої розлади в статевому житті, оскільки вважають це проявом слабкості.
“Насправді розповісти про свої проблеми в статевому житті є проявом сміливості. Тому, важливо розвивати в собі таку рису характеру, вона надалі згодиться в багатьох сферах життя. А також, доцільно будь-яку проблему зі здоров’ям вирішувати в першу чергу, тоді й результат лікування буде набагато кращим.”
Час звернутися!
Звернутися за порадою до сексопатолога необхідно коли:
1. Знижений або відсутній статевий потяг: така ситуація можлива при емоційному виснаженні, фізичній втомі. А може бути проявом більш серйозніших захворювань внутрішніх органів, чи гормонального збою.
2. Ослаблення, чи відсутність ерекції: зустрічається у чоловіків різної вікової групи. Останнім часом все частіше відмічається у людей більш молодшої вікової категорії.
“Може бути проявом якогось основного захворювання (цукровий діабет, простатит, гіпертонія…), або функціональних порушень нервової системи. Важливо знайти причину проблеми і тоді, звісно, буде кращий результат лікування.”
3. Безпліддя: у сімейної пари при регулярних статевих стосунках не наступає вагітність протягом одного року. Близько половини випадків безпліддя припадає на чоловіків. Важливе місце мають інфекції, що передаються статевим шляхом, запальні процеси в сечостатевій системі, гормональні зміни, варикоцеле, чи порушення менструального циклу у жінок…
4. Передчасна еякуляція: причини неконтрольованої еякуляції можуть бути вродженими та набутими. Серед набутих – це захворювання щитовидної та передміхурової залоз, нерегулярні статеві стосунки чи психоемоційне перевантаження.
5. Чоловічий клімакс чи гормональні вікові зміни у чоловіків: це фізіологічний процес, що проявляється зниженням андрогенів – чоловічих статевих гормонів. Такий стан негативно відбивається на функціонуванні організму.
“Проявляється розладами в психо-емоційній сфері, депресіями, знижується фізична та розумова активность. Мають місце сексуальні порушення – зниження сексуального потягу, ослаблення ерекції, часто збільшується вага, втрачається м’язева маса, спостерігається надмірне відкладення жиру в ділянці живота, грудей.”
6. Болючі та неприємні відчуття під час близькості у жінок – вагінізм: такі відчуття під час статевого акту у жінок, часто бувають проявами запальних процесів в сечостатевій системі. Інколи при дефіциті жіночих статевих гормонів спостерігається сухість в статевих органах. Ще однією причиною вагінізму може бути психологічний стан жінки або невмілі дії партнера.
Поширені проблеми
Переважно пацієнти звертаються з такими проблемами, як порушенням оргазму, проблеми в сімейних стосунках, ослаблення чи відсутність ерекції, синдромом передчасної еякуляції.
“Серед проблемних питань присутні також: чоловіче чи жіноче безпліддя; фригідність – статева холодність у жінок; ослаблення чи відсутність сексуальних бажань; вагінізм – неприємні відчуття або біль під час близькості; андропауза – чоловічий клімакс; гіпогонадизм – порушення статевих гормонів як у чоловіків, так і у жінок.”
Фахівець додає, що підхід до розв’язання цих проблем є індивідуальним. До кожного пацієнта індивідуальний підхід обумовлений тим, що оскільки всі люди різні, тому і перебіг захворювання може бути різним. Звідси випливає, що ліки, які одним допомагають, іншим можуть не підійти або, навіть, бути шкідливим.
Люся Грибик
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми стали батьками: історія пари, яка змогла подолати безпліддя
Також читайте WestNews у Telegram та Facebook – найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!