Блоги

Подорожі в час карантину з власного досвіду або як полетіти за кордон?

|

Ситуація з подорожами в час коронавірусу є досить сумною. Карантин «замкнув» нас вдома, позбавивши можливості мандрувати закордон. Але що робити людям, яких спіткала термінова потреба відвідати іншу країну?

Власним досвідом  з читачами WestNews поділилась наша блогерка.

Схожа ситуація зачепила і мене, оскільки за місяць я планувала відвідати Польщу, але потрапити туди зараз ну дуже проблематично. Варіант з автобусом я відкинула одразу і зосередилась на авіаперельоті. Отож, виникло питання, як вилетіти з України в час коронавірусу і що для цього потрібно?

Україна наразі знаходиться в зеленій зоні, то чому кордони інших країн для нас закриті?

А все тому, що список із країнами зеленої та червоної зони складає МОЗ України і використовується він лише для того, щоб визначати чи потрібна людині самоізоляція при в’їзді в Україну із закордону. У інших країнах діють їхні критерії поділу на зони, які визначають можливість чи неможливість в’їзду. Тому варто «моніторити» ситуацію потрібної вам країни окремо. Ресурси для перевірки інформації стосовно певної країни, в кінці статті.

Окрім інформації, яку вдалось знайти в інтернеті, а її не багато, я поспілкувалася з любителькою авіаподорожей та організаторкою турів Вікторією Завальною.

Вікторія Завальна полюбляє бюджетно подорожувати, особливо літаком, тому більше двох років сама планує та бронює свої поїдки. З минулого року організовує спільні тури для поїздок закордон та знає, як зробити це за невеликі гроші. Також Вікторія за пів року відвідала 9 країн. Загалом, на її рахунку Молдова, Польща, Чехія, Венгрія, Словакія, Франція, Германія, Австрія, Норвегія, Швеція, Данія та Литва.

«Україна зараз знаходиться в не дуже хорошому становищі через високі показники захворюваності. Тому Європа для нас закрита, але туристичні країни – відкриті. З іншими – все індивідуально. Кожен день інформація і умови змінюються. Десь потрібно здати тест, а десь просто відсидіти самоізоляцію. Якщо є віза або родичі в певній країні, то все набагато легше»,- каже Вікторія.

Не менш важливим питанням, яким задаються мандрівники є те, чи потрібно проходити самоізоляцію після прильоту та як вона відбувається.

«Щодо самоізоляції, то це залежить від правил у вибраній країні. Десь треба підписати документ, десь відслідковують телефон. Також є варіант, коли надсилають повідомлення з посиланням, за яким треба перейти, там відображається локація, де знаходиться людина. Адже спочатку вона підписує договір, в якому вказує, де буде проходити самоізоляцію»,- зазначає експертка.

Щоб дізнатися більше, я вирішила поговорити із представниками прикордонної служби, однак за декілька днів так і не додзвонилась до них. Спершу диспетчер вказала, що усі оператори зайнятті і присвоїла мені номер у черзі. Через годину часу становище не змінилось і мені знову сказали чекати 15 хвилин. Те саме я чула декілька днів поспіль і ні з ким так і не поговорила. Відомо лише те, що в аеропорту Бориспіль перед вильотом за кордон можна здати ПЛР-тест і отримати сертифікат з результатом не лише українською, а й англійською мовою.

Також, я поцікавилась чи потрібно купувати авіаквитки у дві сторони.

«Краще купити квиток заздалегідь, щоб знати коли ти повернешся. Деякі країни цього потребують і питають, де ти будеш зупинятися. Але кожну країну треба окремо дивитися», – каже Вікторія.

Зважаючи на ситуацію зі змінами показників захворюваності у різних країнах і частотою закриття та відкриття кордонів, виникло питання, що робити, якщо рейс відмінять. Чи є можливість повернути кошти за квитки?

«Це все залежить від авіакомпаній. Вони не охоче повертають гроші за квиток. Їм простіше просто змінити дату рейсу або надати ваучер на суму, яку людина витратила, щоб вона купила інший квиток саме у них. Але не може бути такого, що відмінили рейс і нічого не дали взамін. В теперішній ситуації авіакомпанії попереджають, що рейс може бути відмінений. Але варто стежити, чи змінюється число захворювань і чи планують закривати кордони в країні, у яку планується подорож», – відповідає організаторка турів.

То чи є сенс зараз планувати подорож, чи краще почекати коли ситуація з коронавірусом полегшиться?

«Особисто я рекомендую почекати і звернути увагу на свою країну. Зараз це дуже популярно, є різні відео, в яких розповідають, куди можна поїхати і добре провести час. Я сама по-новому відкрила Україну. Але якщо хочеться поїхати кудись закордон, то слід звертати увагу на стабільні країни, бо в іншому випадку це може обернутись втратою грошей і за квиток, і за житло», – констатує організаторка турів.

Перш, ніж придбати квиток на рейс, варто переглянути, кого і на яких умовах пускають в обрану країну. Перелік ресурсів для моніторингу тут:

Інформаційна сторінка з умовами як потрапити у вибрану країну https://visitukraine.today/departure.

Інформація про бюджетні подорожі http://lowcostavia.com.ua/.

Карта з правилами перетину кордону в обрану країну https://tripadvisor.mfa.gov.ua/.

Інтерактивна мапа на якій можна перевірити поточні правила для подорожей з певної країни https://wizzair.com/uk-ua/rejsi/mapa-planuvannia-podorozhei.

Інформація для осіб, у яких є нагальні потреби їхати за кордон https://www.kmu.gov.ua/news/informaciya-dlya-osib-u-yakih-ye-nagalni-potrebi-yihati-za-kordon

Актуальні вимоги в’їзду в пункт призначення, до якого Ви прямуєте https://www.iatatravelcentre.com/world.php.

Отож, слід таки перечекати певний час, щоб ситуація з карантином послабилась і подорожувати стало легше, звісно, якщо це не терміново, й варто слідкувати за новинами, адже ситуація та інформація щодо коронавірусу змінюється ледь не щодня…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 40 маршрутів: туристи зможуть віртуально подорожувати Делятинщиною

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

БлогиКарантинСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі