Екологія

Понад 70 трупів: франківчан просять не нищити кажанів. ФОТО

|

Нещодавно на мороз при температурі -10 в Івано-Франківську на вулиці Угорницькій викинули сотню кажанів.

Наступного дня волонтерка Мар‘яна Рарик намагалася врятувати викинутих кажанів. Однак 78 вечірниць загинуло, 23 – вижило, але вони зараз тяжкому стані та перебувають на реабілітації.

У коментарі  WestNews директор Реабілітаційного центру “Парк хижаків Арден” Володимир Бучко розповів, що, на жаль, у межах України такі випадки не поодинокі.

“Необізнаність і людська байдужість призводить до того, що знищуються цілі колонії.

Щодо цієї ситуації, то швидше за все, це в когось на балконі поселилися кажани. Ну і люди почали їх викидати. Власникові квартири треба було загуглити “допомога кажанам” і ми би приїхали і забрали цих тварин, у нашому центрі вигодували б і обігріли”, – зазначає Володимир Бучко.

Він також додав, що у законі України про Червону Книгу України за нанесення збитків тваринам предбачена відповідальність.

“Основне завдання – донести до людей, що ці тваринки рідкісні, вони під охороною держави. І у випадку, якщо Ви знайшли колонію кажанів, треба повідомляти спеціалістів Центру реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку”, – наголошує Бучко.

Спелеолог Андрій Мельничук додає, що така поведінка мешканців приватного будинку неприпустима:

“Всі кажани, які є в Україні, занесені до Червоної Книги України. Вони є корисними для людей, бо поїдають шкідливих комах. Потрібно звертатися до фахових природоохоронців і не викидати на мороз, бо тоді їм уже нічого не допоможе.”

Варто зауважити, що тільки у Галицькому національному природному парку виявлено 19 видів кажанів.

До слова, подібна історія трапилася близько місяця тому у Бучачі. Тільки от тоді кажанів успішно перевезли до Центру реабілітації диких тварин.

Зазначимо, що кажани обирають для себе прихисток на покинутих балконах, у щілинах будинків, на горищах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Про екстремальний стан, дивовижність світла та користь кажанів: чому варто побувати у печерах Західної України. ФОТО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

ЕкологіяНовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі