Здоров'я

Поради від Супрун: чи ефективна захисна маска, якщо носити її нижче носа?

Опубліковано: 02.07.2020, 22:34 | Автор: dmytrosvintsitskiy

Днями Уряд підтримав законопроект щодо введення адміністративної відповідальності за недотримання маскового режиму у громадських місцях та транспорті.

Ексміністерка МОЗ Уляна Супрун, зазначила, що неправильне використання маски більше шкодить здоров’ю, ніж її відсутність.

“Як на мене, неправильне використання маски — набагато гірше за її відсутність. Люди думають, що захищені, і ігнорують решту заходів безпеки. А носіння маски, як відомо, працює лише в комплексі з чистими руками та фізичною дистанцією. І точно не захищає, якщо виставити зверху носа. Маска — це не амулет і не оберіг. Нею потрібно користуватися правильно. Не штрафи навчають людей цьому, а правильна комунікація”, – йдеться у повідомленні Сурун.

За її словами, ніс — ворота для вірусу SARS-CoV-2.

Ніс є одним із найбільш небезпечних та водночас вразливих частин тіла. Коли ми перебуваємо в місцях скупчення людей і там, звісно ж, дихаємо — завжди є ймовірність заразитися або ж інфікувати іншу людину вірусом SARS-CoV-2.

“Навіть складно бачити, як люди спускають маски нижче носа, думаючи, що все ще захищені. Бо це прямий шлях до зараження новим вірусом. Та й взагалі лишає носіння маски будь-якого сенсу. Ви ж не будете виставляти кінчик носа зі скафандра у відкритому космосі. З маскою так само. Вона працює — лише, коли вдягнена правильно, до того ж, чистими руками. Збудник COVID-19 поширюється від людини до людини разом із краплями, які виділяються, коли хтось інфікований кашляє, чхає або розмовляє. Маска забезпечує бар’єрний захист між інфікованими та незараженими людьми. Але все це спрацює за умови, що маска була одягнена та знята правильно. Якщо ніс відкритий — захист не спрацює”, – розповіла Супрун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці винайшли дешевий спосіб покращення зору без операцій

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Здоров'яНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ