Новини

Порядок купівлі квартири в новобудові: покрокова інструкція придбання первинної нерухомості

|

Купівля нерухомості вважається вагомим кроком не лише тому, що це довгоочікувана й радісна подія. Таке рішення є водночас дуже відповідальним, оскільки помилки можуть коштувати матеріальних збитків, а також — незадоволеності тим об’єктом, котрий вдалося придбати.

Для тих, хто прагне купити квартиру у Львові, ринок нерухомості цього міста можна вважати достатньо масштабним та цікавим. Але велика кількість варіантів трохи ускладнює процес вибору. Тому варто ознайомитися з алгоритмом, керуючись яким, можна уникнути фатальних помилок у виборі та придбанні квартири.

Купуємо нерухомість: перевірена покрокова схема

Алгоритм покупки квартири на ринку нерухомості у Львові виглядає наступним чином:

  • Визначитися, чи потрібні рієлторські послуги. 

Кожен клієнт обирає сам, однак варто розумно зважити плюси й мінуси обидвох варіантів. Якщо покупець вирішує діяти самостійно, то він економить кошти на послугах агентства нерухомості. Проте, допомога фахівців теж не є даремною. Хороші рієлтори беруть на себе усю роботу з перевірки документів. Вони підшукують об’єкт, який відповідає усім зазначеним параметрам. 

Ключова частина роботи з пошуку житла та допомоги в оформленні угоди здійснюється фахівцем. Що стосується вартості рієлторських послуг, то вони можуть бути різними. Зазвичай фінальна сума коливається в межах від 2 до 5% від вартості об’єкта, котрий купується.

  • Перегляд житла. 

Дуже вагома рекомендація, котру дають майбутнім власникам квартири чи не всі експерти: не слід піддаватися на вмовляння рієлтора та представника від компанії-забудовника. Покупцеві слід пам’ятати, що мешкати в житлі саме йому, а відтак — квартира має подобатися та влаштовувати за всіма названими параметрами. На цьому етапі доречним буде підійти до вікон, аби оцінити якість теплоізоляції та захисту від шуму. Обов’язково слід перевірити санвузол, справність усіх комунікаційних систем.

  • Перевірка документів. 

На цьому етапі перевіряють оригінали правовстановлювальних документів. Коли йде мова про придбання квартири в новобудові, слід перевірити, чи законно збудована споруда. В іншому разі неуважність може дорого коштувати майбутньому власникові квартири. Лише після цього є підстави вирушати до нотаріуса для укладання угоди. 

Краще обирати незалежного фахівця, аніж того, якого може запропонувати представник компанії-забудовника. Звісно, це не значить, що у кожному забудовнику варто бачити потенційного афериста. Але розумна обережність (тим більше в таких вагомих питаннях) ще нікому не завадила.

  • Попередній договір. 

Документ має містити основні параметри угоди, інформацію щодо остаточної суми об’єкта у національній валюті, дані стосовно завдатку. Якщо угода зривається з вини продавця, він зобов’язаний повернути завдаток. Добре, якщо в угоді передбачили санкцію стосовно збільшеного обсягу повернення завдатку в разі невиконання договору зі сторони самого продавця.

  • Основна угода. 

Під час її укладання мають бути присутні всі сторони. А текст повинен максимально відповідати нормам законодавства та містити всю необхідну інформацію. Недаремно до основної угоди ставляться значно ретельніше, ніж до попереднього документа.

Саме так виглядають ключові етапи придбання житла на первинному ринку нерухомості. Знаючи цей алгоритм, потенційному покупцеві буде значно легше зорієнтуватися й уникнути критичних помилок під час укладання такої фінансової важливої угоди.

Партнерський матеріал

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У 2021 році податок на нерухомість громадяни сплачуватимуть за ставками 2020-го

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі