Інтерв'ю

“Позитивних рішень з цілого світу було лише 23”: франківська студентка про різницю у дистанційному навчанні в Україні та Польщі

|

Студентка Прикарпатського університету, знавчиня польської мови та літератури, Ірина Баран, стала однією із 23-ох стипендіантів зі всього світу. Участь у програмі “Nawa Polonista” дала можливість Ірині навчатися один семестр у Варшавському університеті.

WestNews поцікавився у студентки IV-го курсу факультету філології, як їй вдалося зайняти своє місце у цьому конкурсі.

Ірино, скажіть, будь ласка, що Ви робили для того, щоб стати стипендіанткою програми “Nawa Polonista”?

– У лютому минулого року викладачка кафедри слов’янських мов Саманта Бусіло поширила інформацію про набір заявок і запропонувала семестральне навчання у Варшавському університеті. Вирішити потрібно було “на вчора” і, насправді, це чудово, бо якби я довше над цим роздумувала, то не впевнена, чи таки взяла б участь.

Мені потрібно було написати мотиваційний лист, подати рекомендацію від викладача і виписані усі оцінки за попередні три семестри – вже не пам’ятаю, які там були вимоги, – у мене було усе відмінно. Щиро кажучи я спробувала «щоб спробувати» і, поки у липні не отримала рішення про позитивний розгляд моєї заявки, не могла повірити, що це реально і що це я можу поїхати на навчання до Польщі.

Що Ви відчули, коли побачили своє ім’я у списку стипендіантів?

– Чесно кажучи, я не сприймала участь у цій програмі, як щось неймовірне, доки не побачила, що позитивних рішень серед студентів з цілого світу було лише 23. В моїй голові це якась така космічна цифра у відношенні до цілого світу.

Ірина Баран (літературний вечір, присвячений драмі Ю. Словацького “Баладина”, вересень, 2020 рік)

Зважаючи на пандемію, як проходить Ваше навчання у Варшавському університеті?

– Навчання розпочалося у жовтні 2020-го року дистанційно. З цієї ж причини і була скасована стипендія, але залишилася можливість безоплатного навчання у Варшавському унверситеті. То ж незабаром у мене уже розпочнеться екзаменаційна сесія. Якби навчання було стаціонарне і я поїхала у Варшаву, то отримувала б трішки більше, ніж 1000 злотих на місяць.

– Наскільки відрізняється навчання у Варшавському університеті від навчання у Прикарпатському? Які плюси можете виділити у навчанні?

– Щиро кажучи, мені дуже важко порівнювати те, що я побачила тільки крізь вебкамеру… Мабуть, я б виділила навантаження. Як на мене, у Варшавському університеті значно менше навантаження, хоч я і мала таку ж кількість предметів, як у Прикарпатському. Підготовка до занять займала менше часу, ніж йде у мене тут. І ця різниця була досить відчутною, але я б не змогла пояснити чому так. Також у мене склалося враження, що тут сильніший натиск робиться на практику, а не теорію. З плюсів – це, однозначно, новий досвід, нові знайомства й можливість повправлятися у спілкуванні польською. Власне, це я й отримаю після закінчення навчання.

– Чим плануєте займатися після того, як отримаєте диплом? Скажімо, які у Вас плани на майбутнє?

– Я цікавлюся літературою й перекладом. То, думаю, хотіла б пов’язати свою діяльність з художнім перекладом, але в той самий час я відкрита й для інших можливостей…

Ірина Баран (діалектологічна практика на Кашубах, 2019 рік)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Колекція одягу, створена студенткою Інституту мистецтв Прикарпатського університету, перемогла на конкурсі у Польщі

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Інтерв'юОсвіта і наука
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі