Здоров'я

Прикарпаття атакують шершні: що робити, якщо вас вкусили

|

На Івано-Франківщині неабияк почастішали випадки поселення шершнів у будинках, школах і пренатальному центрі, повідомляє WestNews.

За минулу добу, 22 серпня, до рятувальників надійшло п’ять звернень щодо ліквідації гнізд небезпечних комах. Мова йде про такі населені пункти:

смт. Рожнятів (в приміщенні житлового будинку); м. Івано-Франківськ (вул. Г.Хоткевича, на балконі житлової квартири; вул.Чорновола, на зовнішній стіні будівлі обласного пренатального центру);  м. Калуш (вул. Драгоманова) та м. Косів (вул. Шевченка, надано допомогу по ліквідації гнізда з осами на зовнішній стіні житлового будинку).

Один укус шершня не має летальних наслідків, та й комахи не несуть такої небезпеки. Проте якщо у людини є алергія на укуси комах, то навіть один шершень становить смертельну небезпеку.

Перша допомога при укусі шершня Ретельно промийте пошкоджену область водою з антибактеріальним або дезінфекційним милом. Обробіть рану ваткою або тампоном зі спирту. Можна прикласти до місця укусу щось холодне.

Якщо вас жалять не вперше, то потрібно прийняти протиалергійний засіб. Після укусу дітям і літнім людям варто звернутися до лікаря, оскільки відповідна реакція організму може бути не настільки адекватною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Онкохворому чоловіку, який переніс другий інсульт, на завтра потрібні донори крові

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Здоров'яНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі