Реінкарнація дверей: у Франківську демонтували ще одні старовинні двері

|

У четвер, 17 серпня, в Івано-Франківську демонтували двері, що на вулиці Шевченка, 44 , для того, щоб відправити на реставрацію.

Голова ініціативи “Франківськ який треба берегти” Марія Козакевич розповідає, що старовинні двері тримаються буквально на волосині, можуть або просто впасти, або “дістати ноги” в невідомому напрямку.

“Сьогодні,  за згодою мешканців, демонтуємо двері, щоб вони не нанесли нікому шкоди і щоб вберегти від крадіїв. Зберігатись будуть в столярній майстерні ініціативи, паралельно будемо шукати фінансування на реставрацію. Фасад цього будинку департамент планував відреставрувати, вже ставив рештовку, але потім її забрали, на старовинні двері чомусь прибили дошки”, – говорить Марія.

Варто додати, що цей будинок – памятка архітектури, дуже оригінальний, з скульптурами горгулій. Колись тут була перша українська гімназія.

Також Марія Козакевич повідомила, що міський голова Руслан Марцінків пообіцяв виділити кошти на реставрацію дверей.

Мешканці будинку розповідають, що двері стоять з 1909 року, і з того часу їх ніхто не ремонтував. Як і фасад. Штукатурка так і сиплеться на голову. Тому просять звернути увагу і на занедбаний фасад.

“Такі гарні двері на такому сараї нікому не потрібні”, – говорить пані Світлана.

До слова, доводити до ладу дерев’яні двері буде компанія “Хіта”.

“Ці двері унікальні. Таких немає ніде у місті. Таких вікон, таких дверей”, – розповідає Ростислав Хабурський, директор столярно-меблевого підприємства Хіта.

На жаль,  немає архівів, де могли б подивитися, які двері були спочатку. Але робітники налаштовані надати дверям колишній вигляд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Івано-Франківську відреставрують двері в чотирьох будинках-пам’ятках архітектури

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Схожі новини


Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі