Історія

СБУ опублікувала архіви щодо перепису населення в Україні 1937 року, який показав реальні масштаби голодомору 1932-1933 років

Опубліковано: 28.11.2020, 20:06 | Автор: Наталія Вінничук
Служба безпеки України оприлюднила архівні документи, які дають можливість чіткіше встановити у яких масштабах гинули українці під час штучно влаштованого голоду у 1932-1933 роках, пише WestNews.
Мільйони українців загинули в часи Голодомору 1932-1933 років. Але радянська влада не визнавала жодних натяків на створений нею геноцид. Про це свідчать розсекречені нині архіви.
“Всесоюзний перепис населення 1937 року показав реальну демографічну кризу. Радянські демографи очікували, що в Україні мало би нараховуватися на той момент 35 млн мешканців. Натомість перепис встановив тільки 29 млн, тобто практично на рівні 1926 року. Такий підсумковий звіт «не сподобався» очільникам компартії. Тож керівників перепису, зокрема й Олімпія Квіткіна, звинуватили у «заполучении искусственно заниженных и извращенных цифр» і за традицією – розстріляли”, – йдеться удописі на сторінці СБУ у мережі Facebook.
Хоча той маловідомий Квіткін не побоявся написати правду: що колективізація призвела до вимирання людей, що найбільш активні і працездатні селяни тікають з колгоспів і ті розвалюються, а соціалізм «не улучшает, а удушает благосостяние широких масс населения».
За посиланням ви можете ознайомитись з іншими матеріалами цієї справи, зібраними Державним архівом СБУ  http://avr.org.ua/?idUpCat=1847

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

ІсторіяНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ