Що означає ваш почерк та де його можна дослідити?

З розвитком технологій писання «від руки» стає дедалі рідкіснішим. Більшість людей активно використовують рукопис у школі, максимум – у вищому чи професійному навчальному закладі. А далі блокноти, зошити чи листки паперу успішно замінюють гаджети з друкованим текстом.

Проте, особистий підпис людини і далі залишається способом завірення документів, укладання угод. Він же і є однією з частин почерку людини.

Почерк – індивідуальна манера письма кожної людини. У світі не існує двох ідентичних почерків. І саме завдяки йому можна багато чого дізнатись про людину. А інколи навіть підтвердити певні дії чи з’ясувати причетність людина до злочину, а також, як вважають графологи, дізнатись про певні індивідуальні якості.

Де та як відбувається дослідження почерку?

За поясненнями WestNews звернувся до Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Дослідженнями почерку займається «Сектор почеркознавчих досліджень, технічного дослідження документів та обліку». Підписи, почерк, гроші, різні бланки документів, самі документи, послідовність нанесення штрихів, – все це вивчають експерти, яких обдурити справді не просто.

Завідувачка сектору Ніна Тутецька розповідає, що є понад 37 видів судових експертиз, за якими звертаються громадяни. Для проведення експертизи потрібно надати документ, який потрібно дослідити, а також зразки почерку або підпису. Існує три категорії зразків: вільні (записи, які людина робила не підозрюючи про те, що колись вони стануть зразками для проведення експертизи), умовно вільні (можуть бути виконані нещодавно, але не відібрані спеціально), експериментальні (ті, які відбираються спеціально саме для порівняння). Всі ці дослідження проводяться відповідно до методик, термін виконання залежить від виду експертизи та її складності.

«Почеркознавча експертиза – одна з найскладніших видів дослідження. Коли ми вивчаємо, чи немає технічної підробки підпису, використовуємо мікроскоп та відеоспектральний компаратор. Цей прилад бачить значно більше, ніж око людини, і з його допомогою легко визначити підробку» , – розповідає експертка.

Під час дослідження звертають увагу на: ступінь виробленості почерку, координацію рухів, темп письма, будову за ступенем складності, нахил, ступінь зв’язності, розмір та інші.

Існує така наука як графологія, однак Ніна Тутецька не вважає її доказовою. Людина за різних життєвих обставин може писати по-різному, на це впливає багато факторів і навіть пишуче приладдя. Тому те, що ви побачите, не обов’язково буде достовірним.

«Увесь світ користується графологією для пізнання особистості. Навіть при прийомі на роботу роблять аналіз написаного від руки. То чому ми маємо не вірити цій науці, якщо колеги з різних країн підтверджують її дієвість?», – ділиться своєю думкою Дмитро Штокалюк.

Графолог, психолог та фізіогноміст вважає, що за почерком дійсно можна «прочитати» людину, і розповідає деякі ознаки за допомогою яких ви можете самостійно це зробити.

На почерк впливають вік, стать, психоемоційний стан, пишуче знаряддя та положення в якому людина написала текст. Тому при аналізі роблять висновки по кількох зразках, зроблених в різні періоди доби, завантаженості та настрою. Дмитро каже, що за почерком можна діагностувати навіть психічні захворювання. А висновки робляться на основі багатьох критеріїв і цю роботу можна порівняти зі складанням пазлів.

Люди з гострим почерком дуже напористі, конфліктні та різкі. Вони є лідерами за характером і їм складно підкорятись. Таку людину важко примусити до певних дій, чого не скажеш про осіб з круглим почерком. Вони м’які, добрі, поступливі і в конфлікті будуть намагатись згладити його.

Якщо розмір вашого почерку великий – ви комунікабельні, відкриті для зовнішнього світу, малий – потайливі і обережні.

Емоційно некеровані люди пишуть зі стрибаючими літерами. Люди, які добре контролюють себе мають рівний почерк.

Оптимісти часто пишуть спрямовуючи рядок до верху, а песимісти – донизу. Якщо ж кожна буква написана окремо, то перед вами особа з інтуїтивним типом сприйняття, спонтанна, хаотична.

Чим сильніше людина під час письма натискає, тим більш енергійною вона є.

Розмовляла Тетяна Колибаб’юк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держава не дає: у Прибилові, що на Тлумаччині, люди збирають гроші на ремонт доріг у селі

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

СтаттіСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі