Що по чому: скільки цьогоріч франківцям обійшлася кутя?

Якщо загалом вартість новорічного застілля оцінюють за так званим «індексом Олів’є», то головною стравою столу на Святвечір та Різдво, безперечно, є кутя. Тож за її вартістю, мабуть в цілому можна оцінити і витрати на різдвяне застілля.

WestNews поцікавився цінами на основні компоненти, які за традиційним рецептом додають до куті, а також знайшов декілька варіантів «для лінивих» або тих, хто з різних причин не встигає приготувати кутю вдома.

За традиційним рецептом до складу куті входять: пшениця, мак, горіхи, родзинки та мед. Для початку, ми поцікавились цінами на ці інгредієнти на ринку та в магазинах.

На ринку склянка маку коштує 22-25 гривень, склянка чищених «грецьких» горіхів – 15-20 гривень, півлітра пшениці – 15-20 гривень, 100 грамів родзинок в залежності від сорту – від 10 до 20 гривень, півлітра меду – від 60 до 80 гривень.

У супермаркетах та крамницях ціни були дещо вищими. Але там також пропонували не придбати усе окремо, а навіть купити готовий набір на кутю. У ньому усі складники вже розфасовані у пакетики і навіть доданий рецепт приготування. Вартість такого набору в залежності від виробника коливалась від 40 до 70-100 гривень. Знову ж тут усе залежало від набору складників, відповідно, де він був «щедрішим», там і ціна була вищою.

Як виявилось, можна було знайти і ще цікавіші пропозиції. Так би мовити, для лінивих, або тих, хто з різних причин не мав часу чи можливості приготувати головну страву Святвечора удома, її можна було купити готовою. Деякі ресторани в Івано-Франківську пропонували купити «на виніс» готову кутю. Упаковану в скляний контейнер страву потрібно було замовити за добу до того моменту, коли ви хотіли її забрати. Вартість такого задоволення – 22 гривні за сто грамів готового продукту.

Трохи поблукавши сторінками мережі, ми також знайшли ще декілька оригінальних пропозицій. Наприклад, один з Інтернет-магазинів також пропонував готову кутю у скляній банці вагою 350 грамів за 140 гривень. Доставку в межах міста пропонували за предзамовленням за додаткових 60 гривень. Або ж можна було забрати замовлення самостійно.

Ну і наостанок, знайшли ще один досить цікавий варіант. Готову сублімовану кутю в герметичному пакеті, яку потрібно лиш залити окропом. Її можна було замовити з доставкою Новою поштою за тарифами поштового оператора.

«Струсити та відкрити пакет, дістати поглинач, залити страву окропом 180 мл (до рівня 5,5 на лінійці справа), ретельно перемішати, закрити замок на пакеті та зачекати протягом 10 хвилин, насолоджуватися стравою. Не панікувати, якщо “пощастило” спробувати поглинач на смак, це абсолютно безпечно», – зазначив виробник на упаковці.

Вага пакету такої страви близько ста грамів, а вихід готової страви після заливання окропом – близько 300 грамів. Вартість такого варіанту куті – усього 69 гривень.

Варіантів, як бачимо, досить і для будь-якої ситуації.

Смачної куті та Веселих Свят!

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

СтаттіСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ