Блоги

Шість шкідливих девайсів для маленьких  дітей

|

Коли ми народжуємо дітей – хочемо для них найкраще, щоб вони росли здорові та щасливі. Але іноді від незнання ми припускаємось помилок. Зізнаюся, я сама використовувала три речі з цього списку з першою дитиною і одну – з двома. Чому не потрібно так робити або коли можна – далі в моєму блозі.

  1. Ходунці

Про цей девайс вже так багато сказано, що я думала ходунці відійшли в минуле і серед моїх подруг я справді не знаю тих, хто б користувався ними. Але оголошення на різних сайтах купи/продай свідчать, що ще є люди, які не знають, що від них тільки шкода.

В моєї старшої доньки був цей пристрій, правда недовго, бо вона досить швидко навчилась ходити самостійно. Та він і зараз десь валяється на горищі. Продати його рука не піднімається, а з молодшою я вже знала всі за і проти і категорично не використовувала. Отже, давайте поговоримо, чому вони такі шкідливі.

Вчитися ходити – це складний процес, в якому задіяне все тіло дитини, моторика і це все координує мозок. Це щось на кшталт вчитись водити авто – мусиш все врахувати та контролювати, а спочатку це дається важко. А дитина ще й падає і батьки, щоб убезпечити своє чадо, садять в ходунці. Проте, цим вони  тільки затримують процес ходіння. Коли дитина вчиться ходити, вона вчиться правильно ставити ногу, орієнтуватися в просторі та правильно падати, групуючись всім тілом. Якщо вона втомилась, може опуститись на коліна та далі поповзти. У ходунцях ж здійснюється тиск на хребет, бо дитина фактично висить на промежині, також вона може неправильно класти стопу, ставати на пальці чи п’ятку, як наслідок можлива деформація стоп та опорно-рухового апарату.  Знову ж таки, якщо дитина втомиться, вона не зможе опуститись на коліна та розвантажити хребет. Також у них дитина не вчиться координації, слухати своє тіло та уникати небезпечних моментів, коли вдаряється ними об стіну, їй не боляче і вона не розуміє причинно-наслідковий зв’язок між цим. До того ж іноді діти перевертаються в них та сильно травмуються. Ходунці заборонені в Канаді, а в США опублікували результати досліджень, де знайшли зв’язок між травмами дітей та використання ходунців.

Більше про них прочитати та знайти альтернативу ви можете у блозі «Зростаємо природно».

  1. Пляшечки і соски при грудному вигодовуванні

І знову зізнаюсь, що я сама користувалась ними. З першою дитиною дитяча пляшечка і незнання погубило моє ГВ. Я тоді вчилась і, коли відлучалась, зціджувала молоко, а бабусі давали його з пляшечки. І десь в 7-8 місяців моя дитина відмовилась від грудей, тобто вночі на сон все було добре, а вдень – плакала і відверталась. Тоді молока ставало все менше і я через недосвідченість вирішила, що це незворотній процес, тому перевела її на суміш. Також користувалась пустушками. З другою дитиною я вже знала точно, що буду годувати тільки своїм молоком і не хотіла використовувати пустушку, але протрималась рівно десь 1,5 місяці, а далі зрозуміла, що напевне здурію, якщо дитина і далі буде прикладатись що пів години і купила пустушку, яку використовувала десь до року, а годувала до двох. На моє ГВ пустушка не вплинула, але ВООЗ не рекомендує використовувати пустушки і пляшечки впродовж годування, бо це може вплинути на правильне прикладання, особливо спочатку – коли ви ще налагоджуєте грудне вигодовування і дитина може відмовитись від грудей. А також якщо є недобір ваги та проблеми з ГВ, то спеціалісти радять відмовитись від пустушок і пляшечок взагалі, навіть для догодовування.

  1. Кенгуру та інші не ергономічні переноски

Я – слінгомама і це один з найкращих досвідів мого материнства. Тому, мені так болить серце, коли бачу маму в кенгурушці та інших не ергономічних переносках. І навіть якщо вони від відомих фірм, наприклад Geoby або Chicco, вони не роблять їх безпечними. У цих пристосуваннях жорстка, не округлена спинка, яка зовсім не підтримує малятко, а воно фактично висить на промежині і здійснюється тиск на його хребет, а вузькі та короткі лямки не розподіляють вагу, не підтримують спину і плечі матері, а тільки впиваються в них. На малюнку, що ви бачите нижче, ви можете прочитати чим відрізняються кенгурушка від ерго-рюкзака, але я хочу додати, що ерго-рюкзак також використовують тільки з моменту самостійного сидіння дитини, до того часу можна або слінг-шарф або адаптований рюкзак. Слінг-шарф – це фактично довга тканина, яка огорне дитину і в правильному положенні не спричинить тиск на хребет, а малюк завжди буде поруч з вами в безпеці і під серцем. Більш детальніше ви можете прочитати в одному з моїх давніших блогів, а також там є посилання на спільноти слінгомам та сторінку слінгоконсультантки.

  1. Коло для плавання

Це останній з девайсів, які я використовувала для своєї старшої дитини і навіть дарувала його. В своє виправдання скажу, що це було 8 років тому, коли вони тільки з’явилися і тоді я так зраділа, що більше не доведеться тримати її, згинаючись, а дитина сама плаває. Але зараз педіатри і неврологи не рекомендують його для дітей, бо він майже не регулюється, а діти ж бувають різними, тому це коло може сильно натирати шию малюка. До того ж, якщо дитина довго плавала з ним ввечері, вона може стати перезбудженою і тоді погано спатиме та плакатиме. А в рідкісних випадках через коло для плавання може піднятися внутрішньочерепний тиск і з’явитись такі симптоми: пульсуюче джерельце, рясні зригування або блювання фонтаном, скутість м’язів, здригання.

 

  1. Стрибунці

Батькам може здаватись веселим, коли дитина, сміючись, стрибає на цьому пристрої, але насправді, якщо малюк самостійно не підстрибує, то йому може сильно нашкодити, бо дитина в них, як і в кенгуру, висить на промежині. Стосовно стрибання: дітям до моменту навички самостійно підстрибувати, яка розвивається після двох років, не можна таким чином штучно стимулювати цю навичку, бо це створює компресійне навантаження на хребет. Так само це стосується і стрибання на батуті зі старшими дітьми чи дорослими.

 

  1. Віжки для дітей.

Цей девайс іноді мами застосовують для непосидючих дітей. Але і вони шкодять малюку, бо тормозять психологічний розвиток дитини. Завжди покладаючись на маму, дитина не навчиться самостійно приймати рішення та відповідати за свою безпеку, тримати рівновагу і групуватись під час падіння.

 

Якщо ви вже використовуєте щось з цього списку, сильно не виніть себе, а просто перестаньте і дайте своєму малюку проходити всі етапи розвитку самостійно. Бажаю вашій малечі тільки здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Битви титанів! Хто знає все про догляд за дитиною: мама чи бабця

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Блоги
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі