Святкують чи ні: що роблять відомі жінки Івано-Франківська на 8 березня

Що роблять 8 березня відомі франківчанки та як ставляться до цього свята на Прикарпатті розповідає WestNews.

Восьме березня… Тюльпани, подарунки, вимитий посуд, прибраний будинок. Здавалося, саме так більшість жінок уявляють своє свято. Проте, як не дивно, не тільки чоловіки ставляться неоднозачно до цього дня. То святкувати чи відзначати восьме березня?

Заступниця міського голови Франківська Вікторія Дротянко вважає, що цей день не є якимось особливим, каже, що ставиться до цього дня так само, як і до всіх інших:

“Не святкую і не вважаю, що потрібно святкувати. І це розуміння прийшло ще з дитинства. Вважаю, що день жінок – це День матері в травні місяці”.

А відома українська письменниця з Калуша Ольга Деркачова ставиться до восьмого березня нейтрально. У цей день робить все те, що й в інші – живе і радіє такій можливості.

“Є люди, які святкують, то мають право, є ті, які не святкують, – і це теж нормально. Якщо мене вітають, сприймаю це спокійно та дякую за вітання. Чи варто в цей день говорити про права жінок та дискримінацію? Мабуть. Але я прихильниця того, що варто говорити про права людини загалом і не лише в певні відведені для цього дні.”

Неоднозначне ставлення до цього свята і в Марії Байляк – докторки біологічних наук та професорки кафедри біохімії та біотехнологій Прикарпатського університету. Восьме березня науковиця розглядає з двох сторін. На її думку, якщо згадати історію цього свята, тобто хто і з яких цілей його запровадив (а є кілька версій, і за однією святкування воського березня пов’язане з протестами повій, а в Україні ще й накладається комуністичне минуле), то видається не дуже доцільним святкувати цей день.

“З іншого боку, якщо відкинути історичну складову, і трансформувати цей день просто у свято весни і вираження поваги до всіх жінок – емоції виникають інші. Насправді, почути добрі слова чи отримати якусь невеличку презент-дрібницю – це завжди приємно.

Думаю, що нічого страшного не буде, якщо день 8 Березня залишиться. Так, можливо, його не треба робити святковим вихідним, а лише просто відзначати. Особисто я його не святкую, і, певно, у мене це буде звичайний робочий день.”

А от франківська акторка теарту та кіно Ольга Комановська вважає восьме березня ще одним приводом для отримання подарунків та уваги від чоловіків:

“Чи варто святкувати? А чому б і ні! Свято – це завжди подарунки, зустріч з подругами, особлива увага від чоловіків) Святкую чи відзначаю? Як коли, головне настрій). Ось вже два роки поспіль ми з колективом у цей день на гастролях. Тому настрій однозначно буде!”

У коментарі WestNews заслужена артистка України привітала усіх жінок з прийдешнім святом та побажала весни у серці, гарного настрою та приємних сюрпризів.

Голова правління ГО “Мами Прикарпаття” Мар’яна Вершиніна розповідає, що її святкування восьмого березня залежить від обставин. Минулого року у цей день вона була у Києві на зйомках проекту «Розсміши коміка». Вигравала кошти на соціальний проект – дитячий майданчик у школі №1. Коміки смішили, а ГО «Мами Прикарпаття» отримала зароблені ними кошти.

“Якщо я в місті, ходжу до батьків, оскільки це вихідний і є можливість провести час з рідними у сімейному колі. Буває, що зустрічаємось з дівчатами, подружками…

На думку пані Мар’яни, у цей день варто згадувати жінок, які доклали чимало зусиль, щоб мати зараз значно більше прав та можливостей.

Що цікаво, лідерка ГО “Мами Прикарпаття” вважає, що в Україні досить багато вихідних загалом, і цей день міг би бути робочим.

А на останок ми залишили “десертну” історію. Своєю думкою щодо свята жінок поділилася громадська діячка та депутатка Івано-Франківської обласної ради Євгенія Бардяк.

“Ще до одруження, коли наставало 8 Березня, а я на той час ні з ким не зустрічалася, то відчувала пригнічення. Ніби зі мною щось не так: усіх он вітають, квіти дарують, а я без букетика, без уваги.

Цей день якось штучно підкреслював мою самотність. Тепер, коли пройшло понад 15 років і я подорослішала у своїх поглядах, то розумію, наскільки це спотворене свято.

У моїй сім’ї немає подарунків на 8 Березня і ситуація усіх влаштовує. Я жінка кожного дня. Гарна, розумна, самодостатня, успішна. Для мене важливіше, отримувати визнання моїх досягненнь і старань у професійній сфері, а також рівноцінний розподіл обов’язків вдома. З цим якраз складніше. Надто багато стереотипів à la “жінка – берегиня домашнього вогнища”. Тобто хатня робота, виховання дітей, ну, добре, ще робота у соціальній сфері – це для жінок. Чоловікам – посади, прийняття рішень, керування. Ні, дякуємо, ми теж хочемо! Не як подачки, а як рівні можливості. І ось про це на противагу “тюльпанам” варто говорити у цей день. Така різновекторність дуже добре привертає увагу і гостро ставить питання у суспільстві.

Ми не боремося сьогодні за погляди старшого покоління. Мої тати, наприклад, вітають мене з 8 Березням і я спокійно це сприймаю, а чоловік телефонує мамам і теж їх вітає. Вони до цього звикли, бо були так виховані, тому не треба засмучувати рідних. Проте молоді дівчата і хлопці – це люди нового часу. Вони мають розуміти: рівність – це важливо.”

У кожної жінки своє ставлення до цього весняного дня. Жінки давно довели та продовжують доводити, вони – нічим не гірші за чоловіків та навіть можуть перевершити їх. Чи важливо святкувати цей день? У кожного своя відповідь… Та можна не подарувати квітку восьмого березня, але виявляти любов та шану кожного дня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті запустили оригінальний флешмоб до 8 березня

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Культура і мистецтвоСтаттіСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі