Новини

Скандальне сходження: франківська альпіністка таки не підкорила Еверест

|

Христина Мохнацька з Івано-Франківська зізналася, що не змогла зійти на вершину.

Першого червня стало відомо, що жінка підкорила Еверест. Проте Христю Мохнацьку звинуватили у поширенні неправдивої інформації щодо підкорення нею гори Еверест.

Про це у соцмережі повідомив один з альпіністів, який також здійснював з групою колег цього дня сходження на Еверест, Дмитро Семеренко. Згодом жінка спростувала інформацію і повідомила, що таки піднялася на гору.

У дописі на своїй сторінці від четвертого червня Мохнацька таки визнала, що не дійшла до вершини, бо одному з її двох гідів стало погано перед самим піком гори.

“1 червня… Світанок… Штурм вершини… Висота 8780м.я бачу ціль, але мій гід Калдін каже, що йому погано, його дуже болить голова і він не може йти. Я в розпачі…Дава мій другий шерпа, каже щоб я йшла за ним… а Калдіна лишити тут, я у відчаї залишаю Калдіна і йду за Давою… Всі ці долі хвилини мене мучить совість, що я залишила Калдіна одного, та ще й без чаю, він був в мене і аптечки.☹️Дава швидко пішов вперед, багато людей, вітер…. Одні спускаються, одні піднімаються, розминутися важко… Я Дав не наздогнала… Він вже на вершині, а я ще порпаюся між мотузками і людьми… Ось ось вершина…метрів 15-10 до вершини я роблю фото Дави, себе і розумію що Калдін там один… Ну не можу я… Не можу я тут робити фото, відео, радіти і робити вигляд що все ок.. Якщо там… Може статися будь що… Я почала самотужки спускатися…Дава залишився на верху… Калдін сидів і чекав мене… Я прийшла до нього, дала йому чай, таблетки (мала з собою величезну аптечку, це бачили багато хто), дала ще одні рукавиці і почала пакувати наплічник. Взяла рацію у Таші (організатор нашої групи) і сказала що Вершина!Взявши себе в руки і допомогла Калдіну почали вертатися назад. На зустріч я зустріла дівчину з України, яка йшла на вершину, вона мене побачила що я вертаюся… (мабуть звідси пішли корні). Ми спускалися довго, Калдін не мав сили. Але ми спустилися на відмітку 8500 Балкон, там довго сиділи, Калдін себе почав почувати краще, Дава ще так і не вернувся… Я довго сиділа, милувалася, заспокоювала себе, і розуміла…що вершина або є, або ні… Але мені тоді це не було важливо! Я була спокійна за Калдіна, але хотіла швидше спуститися до 4 табору, і там щоб він відпочив…До 21 години ми спустилися до 2 табору. Ура! Нарешті! Всі можуть відпочити…”, – зазначила франківка.

Мохнацька каже, що вважає, що вершину підкорила, і бажає всім добра. Найбільше щаслива, що її гід Калдін залишився живим. А дискусія в інтернеті у неї викликають сльози.

“Все читаю, і читаю… Плачу… Шок… Калдін теж немає сну… Каже давай пиши все як є… Як було… Що зі мною. Сталося, що через мене таке відбулося! Ти заради мене свою мрію загубила… Ти мій герой! Заспокоював мене довго… Я ні, я чекала, я хотіла бачити… Що буде відбуватися дальше…кожен показав своє обличчя! Я цьому дуже рада!Для мене вершина є! Я була на вершині світу! Для мене найбільше досягнення, що з Калдіном нічого не сталося!  Я дякую Богу за все! За цей урок! За людей які підтримали, які принижували! За все! Я дякую всім спонсорам які підтримували мене і досі це роблять! Я дякую справжнім друзям! Дякую! Я горжуся тим, що я все пройшла пішки! З Лукли до Бозового табору Еверест, до вершини, назад до Базового і до Лукли! А інші на гелікоптері з 2 табору і до Катманду! Невже це так в гори ходиться?! 🤔 Чи зарахують мені вершину? Я не знаю… Мені це не головне! Я там була… Всі живі, здорові! Це головне!”, – додала Мохнацька.

Цього року Христина Мохнацька уже підкорила найвищий вулкан у світі Охос дель Саладо, його висота – 6893 метрів.

Нагадаємо, викладачка здійснювала пробні сходження на найвищу вершину світу Еверест – це потрібно для кращої акліматизації.

Задум надзвичайно екстремальний. Без кисневих балонів до Христини на висоту у 8848 метрів спромоглися піднятися лише кілька жінок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франківська викладачка прочитала лекцію на найвищому льодовику світу Хумбу

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі