Новини

Скандальний суд: Медведчук подав позов на журналіста, аби заборонити видавництво книг про Стуса

Опубліковано: 30.08.2019, 14:00 | Автор: Зоряна Хромей

Один із лідерів “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук  подав до суду позов на журналіста Вахтанга Кіпіані, аби заборонити видавництво книг про Василя Стуса.

Про це Кіпіані написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляє WestNews.

Нєкто Медведчук вимагає в судовому порядку визнати недостовірною фразу з книги “Справа Василя Стуса”: “…юрист Медведчук боявся КГБ чи просто завжди був циніком і аморальним типом?”. Цей же Медведчук вчора в телекамеру каже, що Стус його “не цікавить”. То чи неправду написано в книзі про циніка і аморального типа?” – йдеться у дописі журналіста.

Перше засідання у цій справі відбудеться у Дарницькому суді 2 жовтня 2019 року.

Що цікаво, зі сценарію з фільму “Стус” видалили сцену з молодим адвокатом Віктором Медведчуком, тому що “продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука”. Проте, режисер картини Роман Бровко стверджує, що прибрав сцену на прохання сина поета Дмитра Стуса.

Василь Стус був українським поетом і дисидентом. У 1980 рокі Київський міський суд засудив його до десяти років позбавлення волі та п’яти років заслання. Термін Стус відбував у колонії в Пермській області, там він і помер в 1985 році. Під час судового засідання його захищав саме адвокат Віктор Медведчук. Медведчук визнав провину свого підзахисного і попросив суд врахувати пом’якшувальні обставини. Саме ця сцена повинна була увійти до фільму. 

Незважаючи на владу і можливості Медведчука, Вахтанг Капіані налаштований рішуче відстоювати свою позицію та захищати своє право на видавництво книг про Стуса, які продаються, “як гарячі пиріжки”.

Спасібо, тов. Медведчук. Більше сотні українців зробили замовлення книги “Справа Василя Стуса” – понад 50 посилок відправив щойно. Майже дві сотні людей підписались на цю сторінку і тепер нас понад 80 тисяч! Дякую за добрі слова, довіру й підтримку. Перемогли Сталіна, перемогли Гітлера, переможемо і медведчуків з шуфричами. Все буде добре. І синьо-жовтий прапор перемоги майорітиме над Стусовим Донецьком!” – заявляє журналіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що очікувати від новопризначених керівників Міносвіти та охорони здоров’я?

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниПолітика та влада
Останні новини
ВСІ НОВИНИ