Новини

Слово – не горобець: ТОП-10 сміливих заяв Марцінківа за час карантину

|

Свого часу WestNews мав рубрику, в якій ми щотижня оприлюднював найбільш кумедні вислови міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінків.

Благо, цитат від мера вистачає завжди. Та й із почуттям гумору в очільника міста традиційно все гаразд.

Обіцяємо повернутися до цієї рубрики найближчим часом, а поки – пропонуємо ТОП-10 цитат Руслана Романовича за час карантинного періоду. Отже, мер про…

…про те, що Галич міг бути на місці Франківська

«Не маю нічого проти Галича, але це показує ставлення експертів і міністерства до Франківська! І не питання в податках, які будуть йти не в Франківськ, а питання надання якісних послуг: тепер суд буде в Галичі, пенсійний в Галичі, соцстрах і всі державні служби, податкова інспекція! Як треба не любити Франківськ, щоб робити таке! Вибачте за емоції! Будем збирати позачергову сесію міської ради у вівторок і висловлювати рішучу позицію, а якщо треба будем діяти в межах закону! Захистимо Франківськ!», – 6 березня, особиста сторінка у ФБ.

…про нові райони/повіти та столицю ЗУНР

«Вирішили не проводити сесію міської ради! Є розуміння прем’єра, в.о. голови ОДА, народних депутатів лишити центр в Івано- Франківську! Але будьмо пильними і в майбутньому готові до відстоювання своїх прав! Все таки Франківськ – столиця ЗУНР ( найдовше)!», – 10 березня, особиста сторінка у ФБ.

…про Хамерманів та коронавірус

«Якщо Хамермани не допустять коронавірус у Франківську – готовий дати їм свої шкарпетки», – 12 березня, ФБ.

…про земельний закон, баронів та кріпаків

«Згадалось ваучери на приватизацію заводів в 90-х! Всім казали, що всі стали власниками заводів, параходів і так далі! Як було – Ви всі пам’ятаєте, з’явились ОЛІГАРХИ! Так само прихильники продажу землі сільськогосподарського призначення кричать про те, що українці отримали шанс на продаж і купівлю землі! Буде так, як і було колись – з’являться земельні БАРОНИ і КРІПАКИ! P/s: Хочеться помилятись, але це підло прикриваючись короновірусом протягувати закон про продаж української землі!!! Хто поділяє наші переконання заповніть анкету!», – 5 березня, особиста сторінка у ФБ.

…про страшну недугу та страсний тиждень

«Страсний тиждень для християнина строгий піст і молитва! Після ОСАННА завжди йде РОЗІПНИ! Насправді короновірус перевіряє нашу ВІРУ в ТВОРЦЯ, ЛЮДЯНІСТЬ та ЖЕРТОВНІСТЬ! Але після ТЕМРЯВИ завжди йде СВІТЛО! Після ПАДІННЯ обов`язково рука ДОПОМОГИ! Не ВІДСТУПИ від вічних цінностей – БОГ і УКРАІНА!», – 13 березня, особиста сторінка у ФБ.

…про продаж з молотка пам’ятки архітектури на Гординснького

«Відбувся аукціон! Нагадую, що місто відкрито продало приміщення на аукціоні з дотриманням обов’язкової вимоги – збереження пам’ятки архітектури місцевого значення та проведення реставраційних і відновлюваних робіт! Додайте ще ПДВ 2 млн 200 тисяч грн. Сумарна ціна 13 млн 200 тисяч гривень! В умовах кризи не погано! Кошти надійдуть в бюджет розвитку! Окрім цього приміщення ще два десятка приміщень виставлено на аукціон і продаж! Залучаємо кошти на відкритих площадках продажу!», – 14 квітня, особиста сторінка у ФБ.

…про карантині обмеження та кладовища…

«От не розумію рішення центральної влади закрити кладовища! Чукалівка – 45 ГА! Відстані величезні, для чого робити соціальну напругу і не дати можливості людям вклонитися померлим! І так транспорт не працює!», – 30 квітня, особиста сторінка у ФБ.

Про підтримку міського голови Черкас Бондаренка…

«Таке враження, що хочуть знищити місцеве самоврядування, повідкривали купу справ на мерів, забрали кошти в громад, закріпачили українців щодо виїзду закордон, продали землю, обманули з доплатами медиків! Підтримую мера Черкас Боднаренко!!! Карантин один для всіх, а не для вибраних!!!», – 2 травня, особиста сторінка у ФБ.

Про два кримінальні провадження…

«Є два кримінальні провадження. Вважаю, що вони надумані і такі, які створюють велику незручність. Але хочу сказати, що я ніколи не схиляв голову ні перед режимом Януковича, ні перед попередньою владою, ні перед теперішньою. Моя позиція однозначна: закон один для всіх, карантин один для всіх і всі ми рівні перед законом і перед Богом.

Справу щодо відкриття ринків я вважаю великою нісенітницею. Коли підприємці прийшли, на той момент, ніякої постанови не було, тільки слова головного санітарного лікаря. Перед тим, як відкривати справу, треба було перевірити, чи була заборона, чи не було, – каже Р. Марцінків. – Ну але правохоронцям видніше, вони відкрили кримінальну справу, начебто за те, що я дозволив працювати ринкам.  Друга справа про так зване недотримання карантину ромами.

Я так вважаю, тому що ще раз підкреслюю: закон один для всіх і карантин один для всіх, незалежно від національності. Очевидно, треба було щось знайти, тому відкрили цю кримінальну справу», – 4 травня, газета “Західний кур’єр”. 

Про втрати бюджету та роботи в борг…  

“Місто втомилося від карантину. В березні бюджет не дорахувався 50 млн грн. Місцеве самоврядування обмежене в отриманні кредитів. Доводиться обирати пріоритети, насамперед виплати зарплат. Триває ремонт доріг, дворів, інфраструктурних об’єктів. Багато підприємців погодилися виконувати роботи в борг. Переконаний, що можуть працювати й деякі крамниці. Звісно, з дотриманням карантинних вимог. Сподіваюся, що уряд прийме виважене рішення”, – 5 травня, щотижнева оперативна нарада.

Але найбільший розголос звичайно ж наробили висловлювання мера 22 квітня на щотижневій оперативній нараді, коли Марцінків доручив вивезти з міста у Закарпатську область людей ромської національності.

Однак правоохоронці не повністю впоралися з цим завданням і мер наполіг на тому, щоб вони завершили почате.

“Також цигани, ні, правильніше – особи ромської статі. Ми вже бус давали. Вивезли їх на Закарпаття. Чому вони далі тут?” – запитав Марцінків на нараді.

Начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло доповів, що 12 людей відмовилися їхати.

“Що значить “відмовилися”? А чому не запакували? Є поліція. До наступного вівторка маєте вирішити цю проблему. Ми вам автобус дали. Поліція просила дати автобус – дали. Чому не запакували і не вивезли?” – заявив міський голова:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роми Закарпаття подали позов на Руслана Марцінківа і вимагають 250 тисяч компенсації

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі