Новини

Сова, жайворонок…вовк: виявлено ще 4 хронотипи

Опубліковано: 03.12.2020, 13:51 | Автор: Колибаб‘юк Тетяна

У кожного з нас є своєрідні “внутрішній годинник”, що визначають, коли нам потрібно прокидатися, а коли засипати. Вчені, взявши за основу цей факт, з’ясували, що людей з різного роду добової активністю існує шість типів: ранковий і вечірній (раніше відомі “жайворонки” і “сови”), денний сонний і денний активний, помірно-активний і високоактивний типи.

Про це повідомляє WestNews з посиланням на ТСН.

Дослідники опитали понад 2 тисячі учасників, їх просили оцінити свій хронотип на основі діапазону з шести можливих, які їм надали вчені. 95% респондентів змогли віднести себе до тієї чи іншої групи.

В свою чергу, американський дослідник доктор Майкл Бреус у своїй книзі “Сила часу” докладно описав, як визначити, до якого хронотипу ви відноситись, коли відчуєте втому і коли будете найбільш продуктивні.

Вовки
Емоційні особистості, у них часто бувають перепади настрою, але  саме у цього хронотипу найкраще розвинена уява і здатність мислити широко. Найцікавіші і незвичайні ідеї виникають у вовка, але водночас такі люди часто бувають непослідовні в своїх рішеннях, люблять ризикувати і часто ставлять на перше місце власне задоволення.

Вовкам важко прокинутися вранці, вони можуть спати до обіду, якщо їм нікуди не потрібно, а ввечері «виходять на полювання». Тому вечірні години – найпродуктивніший час для цього хронотипу.

Оптимальний час для пробудження – це 07: 00-07: 30.
Відійти до сну раніше півночі важко
З 17:00 до 00:00 – найкращий час для отримання нових навичок або складної роботи.
Піти на пробіжку або зайнятися спортом краще близько 18:00.
До речі, людина такого хронотипу може їсти потрохи весь день, але до ночі у нього прокидається “вовчий голод”.  Намагайтеся не переїдати на ніч.

Ведмеді
Доброзичливі, відкриті всьому новому люди. Вони уникають конфліктів і зазвичай не привертають до себе уваги, але можуть видати щось божевільне на вечірці, наприклад. Їм важко вставати вранці, вони довго не можуть зранку зосередитися на роботі, пік їхньої активності припадає на невеликий період часу перед обідом і пару годин після обіду.

Оптимальний час для пробудження – близько 7 ранку
Час для відходу до сну – 22:30-23: 00.
Біг, спорт, тренування найбільш продуктивними будуть в обідній час

Леви
Левів на планеті всього 15%. Це ті самі відчайдушні люди, які легко встають без будильника рано вранці. Вони можуть піти на йогу або пробігтися, поки інші відкладають свої будильники. Саме левам заздрять зазвичай всі інші хронотипи, тому що леви активні і сповнені сил протягом усього дня.

Оптимальний час для пробудження – 5:30-06:00
Не рекомендується лягати пізніше 22.00
Левам вкрай важливо добре поснідати: пік активності цього хронотипу припадає на першу половину дня.

Дельфіни
Вони майже завжди знаходяться в нервовому і напруженому стані. Намагаються робити все ідеально і дуже уважні до деталей. Як і вовки, насилу прокидаються, а продуктивними стають до кінця дня. Їх особливість в тому, що дельфіни сплять дуже чуйно. Для того щоб вони могли добре виспатися, в кімнаті повинна бути повна тиша і непроглядна темрява.

Оптимальний час для пробудження – 7:00-8:00
Найбільш продуктивні години – від 15:00 до 21:00
Час відходу до сну – 23:00-23:30.
Головна особливість дельфінів в тому, що вони більше інших хронотипів схильні до безсоння, почасти через те, що перед сном вони схильні аналізувати сказане і зроблене за день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через COVID-19 понад мільярд людей до 2030 року можуть опинитися за межею бідності

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ