Інтерв'ю

“Легкий екстрім” корисний і нетравматичний, якщо займатись із захистом. ФОТО

|

Сергій Постернак – магістр з фітнесу та рекреації. Чоловік розповідає, що все свідоме життя катається на роликах, а зараз присвятив себе не тільки катанню в своє задоволення, але й навчанню. Серед учнів Сергія є люди різного віку і навіть діти з особливими потребами, тож WestNews розпитав про всі тонкощі такого нестандартного захоплення, яке стало справою життя.

– Я – роллер, займаюсь цим 21 рік, тренуюсь і виступаю протягом цього часу. З 16 років почав тренувати своїх друзів, після чого почав працювати тренером і вчити всіх охочих. На початку це було як «сарафанне радіо», про мене розповідали і так з’являлись нові бажаючі. Сам вчився здебільшого по відео на Ютубі, це було давно, було складно знайти якісь повчальні відео-туторіали. Я просто дивився і пробував їх повторити, а також прислухався до порад хлопців, які вже катались. Починав працювати тренером у «Велесі» в роллер клубі, після чого працював у Києві і це була моя основна робота.

– Скільки було наймолодшому та найстаршому вашому учню?

– Наймолодшому був рік і сім місяців, здебільшого ми грались, звикали до роликів, щоб не було страху і в подальшому було простіше займатись саме зі спортивною метою. А найстаршому чоловіку було за 65, він ще потім свого внука привів вчитись.

– Як почали працювати з дітьми, які мають особливі потреби?

– Це сталось випадково, так вийшло, що до мене на тренування записали хлопчика, а коли він прийшов, то я побачив, що дитина є неповносправною. Спочатку в мене був шок, варто було попередити, але я розумію чому батьки так роблять – багато тренерів швидше за все відмовили б у занятті. Їм важко про це говорити, бо вони важають своїх дітей найкращими і такими як кожна інша дитина. Але з іншої сторони, якщо не попередити тренера, то він може підібрати неправильні вправи, які можуть нашкодити дитині.

Хочу наголосити: батькам не варто боятись казати про особливості своїх дітей, незважаючи на те куди вони хочуть їх записати.

Я ніколи не відмовлю, в мене життєва позиція: навчити будь-кого. Я засновник ГО «Екстрим для всіх» і ми займаємось тим, що тренуємось і тренуємо всіх, хто до нас звертається. Це може бути скейт, ролики, велосипед BMX, самокат, – все залежить від ваших вподобань.

– Чим корисне заняття з перерахованих вище видів спорту для особливих діток?

– Окрім фізичного і психологічного розвитку, це дає соціалізацію. Важливо, щоб такі діти займались будь-чим і не сиділи на місці. Зазвичай з ними ми тренуємось враховуючи їхні певні особливості. Ми не кладемо за ціль навчити певного трюку незважаючи ні на що, а хочемо, щоб дитина рухалась, отримувала позитивні емоції, розвивалась.

Через карантин я не треную, бо не хочу наражати на небезпеку себе та своїх учнів. До цього формував групи від 3 до 5 осіб згідно віку і можливостей. З особливими дітьми працюю індивідуально, за ними потрібен контроль, потрібно більше уваги приділяти, підстраховувати.

Ці діти такі ж як і інші, з ними так само цікаво спілкуватись та проводити час, не можна їх відділяти від суспільства.

– Де вас можна знайти, щоб долучитись до тренувань?

– Ми тренуємось навколо міського озера, а згодом переходимо у скейт парк. У нас є сторінка в інстаграмі, яку я активно розвиваю. Занаття платні, ціна доступна, але якщо це стосується дітей з вадами, то оплата не обов’язкова. Якщо батьки мають можливість віддячити за заняття, то добре, якщо не мають, то для них заняття будуть абсолютно безкоштовні. В Києві я тренував таких дітей більше, а в Івано-Франківську за увесь період було тільки двоє таких учнів. Там до цього ставляться простіше, ці діти абсолютно такі ж як і всі і заслуговують на такі самі можливості у суспільстві.

Якщо ви хочете долучитись, то може підходити поговорити під час тренувань або ж писати в повідомлення у соцмережах.

– Чому варто займатись цими видами спорту?

– Перше, це здоров’я. Будь-який спорт без “високих” цілей – це завжди добре для організму. Друге – емоції, третє – можливість отримати нові знайомства. У мене є друзі зі всієї України і все це за рахунок роликів. Це три основні “за”, а згодом кожен знаходить якісь нові плюси для себе.

– Існує думка, що це дуже травматично, чи це так?

– При використатті достатньої кількості захисту (наколінники, налокітники, шолом…) і при дотриманні банальних правил безпеки, а також наявності вчителя, шанс отримати травму зводиться до мінімум. В моїй практиці максимум що було – переломи. І це ставалось на змаганнях, коли діти “під емоціями” робили більше, ніж треба і травмувались.

– Щоб займатись потрібно мати з собою весь інвентар?

– Так, треба мати свій скейт, велосипед чи самокат. Що стосується роликів, то у мене є кілька комплектів захисту і роликів, які я можу дати в оренду. Але в подальшому, якщо організація буде рости і розвиватись, то ми зможемо надавати такі послуги не тільки на ролики. В майбутньому плануємо відкрити свій майданчик для занять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збірна України вперше в історії перемогла Іспанію

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Інтерв'юНовиниСпорт
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі