“Стерилізувати не можна залишити”: чому цю операцію варто зробити навіть домашнім улюбленцям?

Кому у потрібному місці тут ставить кожний для себе. Проте, стерилізацію, як метод запобігання небажаного потомства у тварин, активно використовують у світі для вирішення проблеми безпритульних чотирилапих на вулицях міст. Івано-Франківськ не є винятком.

Щодня на вулицях міста з’являються сотні тварин, які стали не потрібними господарям, а згодом вони приводять на світ своє потомство, яке часто приречене на важке життя у голоді та небезпеці.

То чим корисна стерилізація як для безпритульних так і для домашніх тварин? WestNews сьогодні розбереться у всіх «за» та «проти» цієї операції.

Найчастіше слово “стерилізація” у пересічного українця викликає острах і неприємні відчуття. Адже деякі люди думають, що після цього тварина буде неповноцінною, якість її життя погіршиться, зміниться характер, ставлення до оточуючих тощо. Та це все міфи і насправді стерилізація може навпаки полегшити життя тварині.

«Перший плюс, який можна виділити – контроль чисельності, зменшення поширення антропозоонозних захворювань. Сама операція не є складною, але її повинен проводити спеціаліст у відповідних умовах, тоді відновлення тварини відбудеться швидко», – розповідає ветеринарний лікар Мар’ян Лобаз.

Правильна стерилізація є профілактикою хронічної ниркової недостатності, хронічної патології печінки, інтоксикації при ендометритах, запобігає простатиту, пухлинам простати й аденоми пері анальних залоз; значно знижує ризик виникнення пухлин молочних залоз (особливо якщо тварину стерилізують до настання статевої зрілості), пірометри (гнійного запалення матки); унеможливлює розвиток пухлин, інфекції матки та яєчників, венеричні хвороби.

Звичайно, після оперативного втручання можуть бути ускладнення, деякі з’являються через порушення стерильності шовного матеріалу. До слова, під час операції накладають шви у три поверхи, з часом вони розсмоктуються, розріз при хорошому досвіді лікаря може бути до 3-х сантиметрів і після загоєння не буде помітним.

Ветеринар зазначає, що саме цей метод краще обрати, а не популярні зараз гормональні уколи чи таблетки. Попри свою простоту у використанні вони ховають страшні наслідки – можливість виникнення онкологічних захворювань та пухлин.

Стерилізацію використовують також і у сільському господарстві. Практика доводить, що вона допомагає покращити ветеринарно-санітарні показники.

Рік тому в Івано-Франківську за виграні у гранті кошти БО «Дім Сірка» провів стерилізацію 100 тварин. У місті на постійній основі за це відповідає КП «Полігон», в рік виділяється близько 90 тисяч гривень і проходить стерилізацію 500-600 тварин.

Як це працює? Якщо ви помітили безпритульну тварину – телефонуйте у КП «Полігон», повідомляйте про це. Після вашої заявки на місце прибудуть працівники підприємства, виловлять її. За адресою Чорновола 155 їй зроблять операцію і після кількох днів реабілітації повернуть на попереднє місце життя.

«У Івано-Франківську давно відбулась стерилізація вуличних тварин. Вони з’являються через завіз або ж викидання домашніх. Якщо у кожному селищному центрі був би стерилізаційний пункт, то проблему безпритульних чотирилапих вирішили б за кілька років», – розповідає голова БО «Діма Сірка» Наталія Когут.

Ця операція може вирішити питання не тільки з народжуваністю, а й з агресивністю тварини. Після стерилізації вони стають більш лагідними і отримують задоволення від життя на повну без природніх інстинктів.

Чи справді це діє? Так, це підтверджує проста статистика: раніше у притулки «Дому Сірка» в тиждень підкидали по 15-20 цуциків, а після багаторічної роботи у цій сфері лише по 3-4 особини на місяць.

«Я дотримуюсь думки, яку висловлює багато волонтерів – потрібно ввести обов’язкову стерилізацію навіть домашніх тварин. Якщо ж ви хочете їх розводити, то потрібно придбати ліцензію. І не треба вірити всім міфам, ця операція не шкодить, а навпаки краще впливає на наших улюбленців. А ще після 5-6 років у тварин можуть з’являтись пухлини, а стерилізація зменшує цей шанс», – підсумувала голова БО «Діма Сірка» Наталія Когут.

Зараз операцію роблять за новими методиками, з легкими наркозами і нитками, які самі розсмоктуються. Тобто через кілька годин тварина почуватиме себе нормально і зможе продовжувати звичне життя. Тому якщо ви досі вагались та не знали чи варто стерилізувати свого улюбленця, то однозначно варто.

Розмовляла Тетяна Колибаб’юк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вилов, вакцинація, стерилізація – в Івано-Франківську почали ідентифікувати тварин

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

СтаттіСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі