Новини

Страх висоти не про них: на Франківщині військові підкорюють Скелі Довбуша

|

На Івано-Франківщині курсанти-випускники Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного пройшли практичний “Курс гірської підготовки”, пише WestNews.

Спеціаліст Головного управління доктрин та підготовки ГШ ЗСУ Микола Шевяков розповів, що такі заняття провели у межах літнього блоку навчань. Учасників вчили пересуватися горами на Скелях Довбуша, які відомі ущелинами та крутими гірськими стежками, повідомляють на сайті Армія Інформ.

“Їхня висота – до 50 метрів. Кути – від 70 до 90 градусів. Тобто є практично вертикальний підйом. Аби легше уявити складність завдання звичайній людині, наведу таке порівняння: скеля висотою 50 метрів – це як 16-поверховий будинок. Під час курсу навчаємо учасників успішно підійматися і спускатися. Найголовніше – безпека. Тож багато уваги приділяємо навичкам страховки, альпіністським технікам. Упродовж курсу учасники навчаються організовувати навісні переправи, здобувають навички виживання в горах та автономної діяльності”, – сказав Микола Шевяков.

П’ять днів військові ночували у наметах, харчувалися лише тим, що взяли із собою в гори. Користуватися могли тільки тими речами, які вони поклали в рюкзак. Інструкторами для військових стали представники Федерації альпінізму та скелелазіння України.

Такі вміння, за словами Шевякова, необхідні під час ведення бойових дій не тільки в горах, а й в урбанізованій місцевості, серед зруйнованих будівель і споруд, промислових об’єктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франківці заборгували за централізоване опалення майже 200 мільйонів

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі