Новини

Студентам з Івано-Франківська довелося приймати пологи в Литві. ФОТО

Опубліковано: 04.02.2019, 09:19 | Автор: dmytrosvintsitskiy

Студенти Івано-Франківського національного медичного університету  побували на стажуванні у республіканській клініці міста Каунас, Литва. За два тижні  студенти змогли навчитись багатьом новим навичкам. Фото зі стажування опубліковано на сайті університету повідомляє WestNews.

«Найбільше мені запам’ятаються пологи. Я взяла новонародженого хлопчика на руки, допомагала йому з’явитись на світ, — зізнається студентка Христина Окрепка.

Христина Окрепка — майбутній  акушер-гінеколог, а Станіслав Марусин  – анестезіолог. Він протягом стажування сам робив спинномозкові анестезії та інші маніпуляції на новітній медичній апаратурі. За його словами, вразило, що відділення  лікарні в Литві має аж дев’ять операційних на двох поверхах, де роблять усі можливі операції.  Все комп‘ютеризовано.

«Мене все вразило: лікарі, персонал, відношення, рівень клініки, професіоналізм і дружба кожного хто там працює Я не думав, що за такий період зможу навчитись всього, що мені показали. Я вдячний завідуючому відділення анестезіології і інтенсивної терапії Айдасу Юркевічусу. Він ставився до мене як до друга, ніби знайомий зі мною багато років, навчив мене всього, пояснював детально кожну дрібницю. Я дуже задоволений стажуванням”, — ділиться враженнями Станіслав.

Христина Окрепка крім того, що брала безпосередню участь в пологах,  асистувала на своїх перших операціях. За її словами, відділення акушерства та гінекології розташоване в окремій клініці, яка обладнана всім, що тільки можна уявити для комфорту пацієнток. Для вагітних є окремі номери-палати, які обладнані ванною кімнатою, зоною відпочинку, гімнастичною зоною, телевізором, міні-кухнею, диванчиком і окремим ліжком. А також безпровідним швидкісним Інтернетом.

В палатах також є окремі ліжка, де можна провести будь-яку маніпуляцію. Крім того, жінка народжує у палаті, після чого дитинка при нормальних пологах, кладеться в дитяче ліжечко біля ліжка мами. До речі, дитячі ліжечка теж сучасні, їх є більша кількість ніж потрібно, на випадок поломки чи переповнення клініки. Жінки комфортно народжують і нічого не бояться.

«Були й операції, на яких я по-справжньому асистувала. Мені давали робити все: я і різала, і дренувала, і зашивала. Зрозуміла, що дуже багато залежить від людей, які працюють в одній команді, коли роблять операцію. Це дуже щирі, відкриті і позитивні люди, які справді підтримують і допомагають один одному. Було багато операцій, багато корисної інформації і практики. Перша моя операція тривала шість з половиною годин, — продовжує Христина. — Ми мали оперувати міому матки, але виявили онкологію, і після відправки на екстренну біопсію, яка підтвердила це, я зрозуміла, що це надовго. Хтось, мабуть, засмутився б, але я була щаслива. Після операції я відчувала приємну втому. Думаю, цей перший операційний досвід запам’ятається мені на все життя».

За словами студентів, після стажування вони зовсім по-іншому дивляться на медицину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківську студенти медичного університету дізнавалися деталі стажування за кордоном. ФОТО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ