Новини

Три франківські університети увійшли до сотні рейтингу закладів вищої освіти «Топ-200 Україна 2020» 

Опубліковано: 07.07.2020, 13:54 | Автор: Зоряна Хромей

До нового академічного рейтингу закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2020» увійшло чотири івано-франківських університети. А три з них зайняли свої позиції у сотні, два – у першій п’ятдесятці.

Так, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника увійшов до 50-ки найкращих університетів України, де посів 31-ше місце. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу посів 41-шу сходинку у рейтингу.

А Івано-Франківський національний медичний університет розмістився на 73-ій позиції.

Зайняв своє місце у рейтингу й університет Короля Данила. Він розмістився на 194-ій сходинці.

До слова, за результатами ранжування, перше місце у рейтингу посів Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Рейтинг «Топ-200 Україна 2020» складав центр міжнародних проектів «Євроосвіта» в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

Укладачі рейтингу зазначили, що базовим принципом ранжування університетів у рейтингу є забезпечення повної відкритості, прозорості і незалежності ранжування університетів. Для укладання рейтингу використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. При цьому дані, або експертні оцінки самих університетів та органів управління ними не використовувалися, пише  Освіта.юа.

Також, укладачі рейтингу намагались врахувати всебічність і багатогранність діяльності університетів. Відповідно цьогорічний рейтинг українських університетів розраховувався за десятьма показниками, шість з яких є міжнародними, чотири – національними. При цьому вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (результати у світових рейтингах, участь університетів в програмах Erasmus+ Європейського Союзу) встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Топ-8 студентів івано-франківських ВНЗ, котрі мають перемоги на Всеукраїнському рівні

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ