Культура і мистецтво

“Це початок серйозної роботи, пов’язаної із суцільними відкриттями”: у Франківську обговорили можливості створення продуктів автентичних культур праці. ФОТО

Опубліковано: 23.01.2020, 11:30 | Автор: Зоряна Хромей

Сьогодні, 23 січня в Івано-Франківську у приміщенні облдержадміністрації відбулася нарада з представниками районів і громад області, присвячена презентації проєкту «52 стилі життя в Карпатах. Співпраця у створенні продуктів автентичних культур праці на Івано-Франківщині», інформує WestNews.

Метою проєкту є збільшення відвідуваності громад та створення нових можливостей для генерування місцевих доходів шляхом розробки і популяризації унікального туристичного досвіду, побудованого навколо традиційних культур праці та способів життя.

“Це довгоочікуваний проект – “Програма транскордонного співробітництва Україна-Словаччина- Угорщина-Румунія 2014-2020”. Ми отримали грантове співфінансування на цю діяльність. І сьогодні є така нагода презентувати цей проект місцевим громадам. Його ідея у тому, щоб заохотити розвиток дестинації карпатської живої спадщини, допомогти створити 52 незалежних продуктів у чотирьох транскордонних регіонах. Проект демонструє повноцінне партнерство чотирьох країн.

У році 52 вікенди. Так, кожна людина сама вирішує, як їй відпочити. Можна пролежати на дивані, а можна щось пізнати і насолодитися повною мірою від того, що можна відкрити для себе карпатський етнос з зовсім незвичайного боку. Наше завдання – відкривати для закордонних туристів дуже старі, забуті традиції як повноцінні туристичні продукти”, – розповідає представниця ГО «Туристична асоціація Івано-Франківщини» Лада Маланій.

Основним завданням проекту є створення інноваційного досвіду відвідувачів, заснованого на карпатських культурах праці та стилях життя, а також відновлення втрачених традиції.

Організатори розповіли, що наступним кроком буде побудова ланцюгів постачання сталого туризму та підтримка малих підприємств і приватних підприємців, які працюють у сфері традиційного сільського господарства, продовольчих товарів та ремесел, – з метою продажу місцевої продукції.

Третім завданням є сприяння новим можливостям культурного туризму під спільним брендом.

“Ми взяли на себе мету створити 52 продукти. Так, кожна країна поділить між собою ці продукти по 13. Тож потрібно знайти 13 культур та людей, котрі представляють певну культуру. Це початок серйозної роботи, пов’язаної із суцільними відкриттями”, – наголосила представниця проекту.

Так, організатори мають на меті робити подібні зустрічі презентувати всю логіку проекту, радитися із фахівцями, котрі працюють в ОТГ, районах, а подальша спільна праця полягатиме на відшукуванні цікавих людей – представників унікальних українських культур на Івано-Франківщині.

Так, на реалізацію проекту, який триває з 1 жовтня 2019 року до 30 вересня 2021 року, виділити кошти із чотирьох країн.

Сума гранту складає:

HU – 92, 8 тисяч євро

SK 113, 2 тисяч євро

RO 110, 7 тисяч євро

UA 259, 2 тисяч евро

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Івано-Франківську призначили тимчасового голову ОДА. ФОТО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Культура і мистецтвоНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ