Новини

У 87-му окрузі на Прикарпатті тривають судові розгляди щодо незаконного перерахунку голосів

|

Четвертого квітня в Івано-Франківському окружному адміністративному суді розглядалося кілька справ щодо рішень про перерахунок голосів на 20 виборчих дільницях, які прийняла ОВК №87 під час встановлення підсумків голосування.

Всі справи, що розглядав суд вчора, були відкриті за позовами кандидата Олександра Шевченка, пише WestNews з посиланням на ОПОРУ.

У більшості випадків рішення суду першої інстанції – дії ОВК визнати правомірними, позивачу повністю відмовити у задоволенні позовів.

Водночас Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав безпідставним рішення ОВК №87 про перерахунок на двох виборчих дільницях (№260012 та №260078), зазначивши, що наявність дрібного механічного пошкодження пачки з невикористаними бюлетенями, відсутність зазначення виду виборів та номеру округу на пакетах не є свідченням «розпечатування документації». 

«Суд відмовив у задоволенні вимог щодо врахування даних первинних протоколів ДВК, складених до перерахунку (будуть враховуватися дані отримані при перерахунку). Таким чином суд надав оцінку рішенню ОВК, але не створив проблем з виконанням судового рішення та внесенням змін у дані підсумків голосування», – пише на своїй фейсбук-сторінці старша радниця ОПОРИ з юридичних питань Ольга Коцюруба.

Останнє слухання 4 квітня стосувалося розгляду справи щодо призначення перерахунку на ДВК №260010 (с. Горохолина). Суд попросив сторони надати додаткові документи. Рішення ще не прийняте.

Окрім того кандидатом Олександром Шевченком оскаржено до суду дії та рішення ОВК щодо визнання недійсним голосування на 5 дільницях за результатами повторного підрахунку. Їх судовий розгляд розпочинається з 5 квітня. ОПОРА організувала прямі трансляції засідань, які можна переглянути на фейсбук-сторінці  Громадські омбудсмени із захисту виборчих прав.

Нагадаємо, що ОВК № 87 завершила підрахунок голосів виборців на проміжних виборах народного депутата в окрузі 4 квітня близько 7 ранку. В результаті на 6 дільницях виявлено розбіжність голосів, а на 5 – голосування визнано недійсним. Тепер протокол ОВК  має прийняти Центральна виборча комісія та на його підставі встановити результати виборів на окрузі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:“Слуги” стримано радіють, Шевченко судиться: реакція партій на результат виборів на Прикарпатті

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниПолітика та влада
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі