Економіка та гроші

У Франківську на виборчу агітацію партії витратили понад 14 млн грн: хто найбільше?

|

В Івано-Франківській області партії на місцевих виборах до обласної та міської ради, а також кандидати на посаду міського голови Івано-Франківська зібрали 14,3 млн гривень.

Такі дані зі звітів партій проаналізував Рух ЧЕСНО, повідомляє WestNews.

Найбільше коштів партії та кандидати витрачали на поліграфію та зовнішню рекламу — це майже половина виборчих фондів. Понад 20% фондів було витрачено на телевізійну рекламу.

Найбільше грошей на вибори, за офіційними даними, витратив переобраний міський голова Руслан Марцінків з ВО “Свобода” — понад 1,1 млн гривень. 190 тис. гривень, згідно зі звітом, витратила Наталія Сербин з УГП, видатки з виборчого фонду Петра Шкутяка з ЄС склали 150 тис. гривень, а Олександр Богачов зі “Слуги народу” витратив 70 тис. гривень на передвиборчу кампанію.

До виборчого фонду кандидата у міські голови Руслана Марцінківа перерахували кошти 23 жертводавці. Переважна більшість цих людей поповнювала фонд на суму 49 тис. гривень. Серед жертводавців, що перераховували кошти на кампанію Руслану Марцінківу, досить різні люди. До прикладу, Сергій Блинчук перерахував 49 тис. гривень. Як видно з розпорядження міського голови від 1 грудня 2020 року, Сергій Блинчук є водієм автомобіля Skoda Octavia A7 у міській раді. Це авто закріплене за самим Русланом Марцінківим. Крім того, Сергій Блинчук є фігурантом двох судових вироків Івано-Франківського міського суду — за водіння у стані алкогольного сп’яніння та порушення ПДР, що спричинило пошкодження майна. Ще рік тому Блинчук шукав роботу. Згідно з його резюме, з 2016 по 2019 рік він працював водієм у ВО “Свобода”. Проте у звітах партії до НАЗК за цей період він не фігурує. Соломія Бунька, що теж пожертвувала Марцінківу 49 тис. гривень, зараз навчається за спеціальністю “дошкільна освіта” в ПНУ ім. Василя Стефаника. Хоч дівчина і вчиться на бюджеті, є сумніви, що вона змогла відкласти таку суму зі стипендії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:На Прикарпатті зіпсували білборд кандидатки в нардепи – поліція проводить перевірку

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Економіка та грошіНовиниПолітика та влада
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі