Культура і мистецтво

У Франківську розпочали встановлення пам’ятника одному із найвпливовіших фінансистів світу. ФОТО

|

Сьогодні, 12 листопада, в Івано-Франківську почали встановлювати пам’ятник Артурові Бернсові –  одному із найвпливовіших фінансистів світу, радникові кількох президентів США, голові Федеральної Резервної Системи. А також він був послом США у Західній Німеччині, а народився і провів дитинство в Івано-Франківську – тоді Станиславові.

Саме тому у Франківську вирішили увіковічнити пам’ять Артура Бернса, пише WestNews з посиланням на Фіртку.

Відомий прикарпатський меценат Володимир Швадчак та Культурологічна Фундація «Цинамоновий Хрущ» подарують обласному центру Прикарпаття пам’ятник фінансиста.

Пам’ятник вже встановлюють поблизу старої стіни Станіславівської фортеці неподалік від вулиці Гузара – за декількасот метрів від будинку, в якому свого часу мешкав геній.

Ідея пам’ятника така – Бернс «сидить» на лавці, одна рука спирається на палицю, поряд на лавці лежить циліндр (збереглися фото, на яких Артур Бернс з палицею і в циліндрі на голові.

«Артур Бернс, безумовно, став одним із «стовпів» світової економіки. Сподіваюсь, що у Франківську з’явиться і багато інших пам’яток, пов’язаних з видатними людьми, що народились в місті, і не заслужено забуті. Ми повинні пам’ятати про людей, які створювали та розбудовували наше місто, які тут творили. Переконаний, що пам’ятник нашому землякові, який в дитинстві, безперечно, ходив повз ту стіну фортечного муру, поряд з яким ми плануємо зробити пам’ятник буде цікавим і як мешканцям міста, яких, можливо він спонукатиме до вивчення історії міста, так і гостям міста, скажімо, з Європи чи з Америки. Скоро в Івано-Франківську поряд з Бернсом можна буде посидіти на лавці, сфотографуватися…», – говорить ініціатор проєкту Володимир Швадчак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:В Івано-Франківську відбулося відкриття пам’ятника видатному краянину Степанові Пушику. ФОТО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Культура і мистецтвоНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі