Культура і мистецтво

У місті Галич Алея Небесної Сотні замайоріла патріотичним графіті. ФОТО

Опубліковано: 10.08.2016, 16:48 | Автор: dmytrosvintsitskiy

У місті Галич стіна біля Алеї Небесної Сотні замайоріла патріотичним настінним графіті.

Його, з ініціативи директора Малої академії народних ремесел Стефанії Сидорук, виконали викладачі цього навчального закладу. Незважаючи на спекотну погоду, за три дні вони зуміли зобразити вздовж Алеї Небесної Сотні панно. Воно відображає важливий період новітньої історії України, повідомляє WestNews.

“Як тільки почали облаштовувати Алею у 2015 році, у нашому колективі вже витала ідея зробити біля неї художнє зображення.

Розглядались різні варіанти, та все впиралося в кошти. Тому ідея тривалий час залишалася нереалізованою. Тепер, коли комунальне підприємство «Галичводоканал» здійснило вирубку дерев та розпочало впорядкувальні роботи до Дня Незалежності, відкрилася бетонна стіна огорожі стадіону. Ось тут і постало питання її окультурення.

Я одразу повернулася до минулорічної ідеї, і ми отримали можливість втілити свій проект. Міська рада погодилася це профінансувати, – розповідає пані Стефанія журналістам.

Було розроблено ескіз на всю стіну. Задля втілення задуму, я звернулася до колективу, який до 15 серпня перебуває у відпустці. Люди одразу відгукнулися і з радістю прийнялися за роботу. Оскільки площа малюнку досить велика – 250 м² , то ми звернулися за допомогою до вчителів образотворчого мистецтва зі шкіл району. На жаль, відгукнулися і прийшли педагоги лише з Галицької №1, Межигорецької, Маріямпільської та Залуквянської ЗОШ”.

1470733553 1470733659 1470733966

Стефанія Степанівна у розмові з журналістами попросила висловити подяку мешканцям Галича, котрі їх підтримали. Зокрема пані Лотоцькій, яка привезла воду, яблука, печиво, виноград тощо. Також втілити ідею допоміг Михайло Вітовський. Він посприяв у придбанні спеціальної фарби, якою можна малювати на бетонній поверхні і яка, сподіваємось, витримає зимові морози.

Мешканці та гості м. Галич вже можуть милуватися чудовим настінним графіті, де відображені події, що відбувалися в Україні впродовж 2014-2015 років. З обох боків його зображено синьо-жовті стрічки. Далі ми бачимо протести, Майдан, мітинги, криваві вбивства Небесної сотні, герої якої ангелами відлітають у вічність. Закінчується панно зображенням квітучої України, бо автори проекту й усі українці впевнені, що жертви Героїв Небесної сотні не були марними. Також художники прагнуть, щоб кожен, хто побачив їхню роботу, усвідомив, що це не просто собі малюнок. Це наша з вами історія, яку варто пам’ятати і берегти.

Значну лепту у втілення цього проекту вніс міський голова Орест Трачик. Він підтримав ідею, а також заступник директора з благоустрою КП «Галичводоканал» Михайло Вітовський разом зі своїм колективом.

Як зазначив Михайло Іванович, до 24 серпня заплановано підсипати землю вздовж стіни, підмурувати та впорядкувати огорожу при вході на Алею. А також, насадити квіти та декоративні саджанці на клумбах. За його словами, до ювілею нашої держави заплановано багато робіт і в центральній частині міста.

За матеріалами газети “Галицьке слово”

Автор: Тетяна ЧАВ’ЯК

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Культура і мистецтво
Останні новини
ВСІ НОВИНИ