Новини

У Калуші створять музей та лабораторію солеваріння

|

У Калуші на базі однієї з найстаріших споруд міста хочуть створити музей та лабораторію солеваріння, пише WestNews.

Усе це планують зробити на базі промислової ратуші в рамках грантового проекту. Промислова ратуша побудована ще за часів Австро-Угорщини. Звели її на території заводу із видобутку калійної солі. Зараз будівля у неналежному стані, поступово вона занепадала і руйнувалася. Та все ж ратуша може отримати шанс на реставрацію і стати привабливою для туристів.

Точний рік спорудження промислової ратуші – невідомий, так само, як й імена архітекторів. А саму солеварню заснували у 1867-му році. Через 10 років австрійський уряд створив у місті промислову управу. А годинник на ратуші уже у 1903-му році встановила фірма поляка Міхала М’ясевича. Саме у період між цими датами спорудили промислову ратушу – розповів Суспільному Карпати провідний науковий співробітник Краєзнавчого музею Калущини Іван Тимів.

Там засідали урядовці, промисловці, інженери, які вирішували питання промислового виробництва. Калуш дійсно займав відповідне місце у промисловому виробництві, фактично він був першим у розробці калійних солей”, — каже Іван Тимів.

У приміщенні ратуші хочуть створити інтерактивний музей, туристично-інформаційний центр, мінілабораторію з виготовлення солі, крамницю із сувенірами та інші експозиції. Все це розробляють в межах проєкту “Salina:Renovation”. Головна спеціалістка виконкому міста Мар’яна Думенко розробляла грантовий проєкт, зараз його подали на програму “Велике будівництво” від Міністерства культури. А наступного року інвестиції намагатимуться залучити за допомогою міжнародних грантових програм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неймовірна історія повернення: У Калуші пес повернувся додому через 3 роки

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі