Новини

У Калуській міській поліклініці оцифрували рентгенапарат

|

Протягом тижня у Калуському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги працює оцифрований рентгенапарат.

Про це повідомив головний лікар центру Михайло Гаврилишин, пише WestNews з посиланням на Калуш ФМ.

За словами Михайла Богдановича, модернізація ренгенапарата дає змогу оптимізувати роботу рентгенвідділу поліклініки. По-перше покращується якість знімків, по-друге, зменшується опромінення людини, по-третє, збільшується пропускна здатність, що допоможе уникнути черг.

Крім того, відчутною буде і економія на матеріалах, адже тепер вже не треба буде закуповувати флюороплівку, проявники, фіксажі.

Пацієнтам знімок виводитимуть на папері. При потребі можна буде отримати і рентгенологічну пластину, але за неї доведеться заплатити від 75 до 125 гривень в залежності від розмірів знімка.

Загальна вартість оцифрування рентгенапарата складає 1,1 млн гривень. Ці роботи центр ПМСД фінансує з власних надходжень. Проте, за словами головного лікаря, виконавець погодився на розтермінування платежу. Заклад поки що вніс перших 300 тис. гривень.  

 «Міська рада не бере участі у фінансуванні й модернізації техніки міського центру,  – зауважує Михайло Гаврилишин. – З яких міркувань – невідомо. Можливо, не бачать в цьому потреби. Але робити це вкрай необхідно як для покращення якості діагностики, так  і уникнення скупчень людей під рентгенкабінетом».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Верховині волонтери назбирали майже 200 кілограмів батарейок

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі