Здоров'я

У Львові прооперували десятирічного прикарпатця з нестандартною вадою серця. ФОТО

|

У Львові 10-річному Назарку з Івано-Франківщини з нестандартною вродженою вадою серця провели складну двоетапну гібридну операцію. Назарко вже активно ходить та готується до виписки.

До лікарів звернулися батьки хлопчика з Івано-Франківщини з єдиним симптомом – син знепритомнів. Знадобилося близько місяця обстежень для правильної діагностики, оскільки часто вроджені вади серця бувають нестандартними та непомітними, пише WestNews.

Провівши комп’ютерну томографію, спеціалісти встановили остаточний діагноз – аномальний дренаж легеневих вен у верхню порожнисту вену.

Простішими словами – це неправильне приєднання судин від правої легені до верхньої порожнистої вени. А мало б бути до лівого передсердя. Для батьків це було справжнім шоком, адже жодних симптомів недуги у сина не спостерігалось.

Зваживши всі ризики спеціалісти Центру серця та судин, за участі професора Елеонського університету Томаса Врочека, вирішили провести двоетапну гібридну операцію.

Перший етап – ендоваскулярний, тобто без жодного розрізу інтервенційні радіологи закрили венозний протік до судин спеціальним оклюдером, де змішувались всі види крові. Таким чином розділили венозну кров від артеріальної. Наступним етапом було створення всередині серця невеликого тунелю, щоб кров текла правильно – від правої легені до лівого передсердя.

«Усе пройшло успішно й сьогодні Назарко вже активно ходить та готується до виписки. Такі нестандартні вроджені вади серця в діток часто роками не дають про себе знати та не всі хвороби серця легко діагностувати. Тому закликаємо проходити планові медичні обстеження та вчасно звертатися до лікарів!», – наголошується у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проковтнув магніти: у Франківську прооперували п’ятирічного хлопчика

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Здоров'яНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі