Здоров'я

У МОЗ планують дослідити рівень формування імунітету до COVID-19 серед українців

|

МОЗ розпочинає сероепідеміологічне дослідження поширення антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2, пише WestNews.

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

«Науковці Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка оцінять стан популяційного імунітету населення, визначать найуразливіші групи до інфікування, доступ до тестування, частку безсимптомних випадків серед дорослого населення, а також можливі фактори ризику. Це дуже важливо для глибшого розуміння захворюваності. Ми зможемо побачити ціліснішу картину, врахувати інформацію про тих людей, які хворіли безсимптомно або з різних причин не звертались до лікаря по допомогу», – поінформувала Шаталова.

Дослідження планують проводити у два етапи: польовий та аналітичний.

Польовий етап передбачає формування мобільних бригад. Кожна складатиметься з соціологічних працівників та медика, котрі робитимуть опитування та братимуть зразки крові для проведення в лабораторіях тестів на наявність антитіл IgM та IgG. Таким чином планують охопити до 9 000 обраних рандомно дорослих українців, які живуть у всіх регіонах України в населених пунктах із різною кількістю жителів – від сіл до великих міст, мають різний вік та стать.

Під час аналітичного етапу передбачається оброблення заповнених анкет та формування реальних статистичних результатів, репрезентативних для всієї України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Адаптивний карантин в Україні планують продовжити до серпня

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Здоров'яНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі