Новини

Уряд встановив нові карантинні норми: що змінилося

|

Оновлені карантинні норми стосуються вакцинації та передбачають нові можливості для вакцинованих людей.

Про це йдеться на сайті МОЗ. Уряд ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлюють нові карантинні обмеження. Вони наберуть чинності через 7 днів з моменту їх оприлюднення, пише WestNews.

За результатами вакцинації формуватимуть «жовті» або «зелені» COVID-сертифікати, які міститимуть інформацію про щеплення. «Жовтий» сертифікат отримуватимуть після першої дози вакцини, а «зелений» – після обох щеплень.

Запровадження сертифікатів вакцинації вплине на роботу навчальних закладів та проведення масових заходів у разі запровадження посилених карантинних обмежень.

Під час введення «жовтої» зони спростять вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами. 

Обмеження «жовтого» рівня не застосовуватимуть для масових заходів, якщо всі учасники та щонайменше 80% їхніх організаторів матимуть «жовтий» або «зелений» COVID-сертифікати, тобто отримають одну або дві дози вакцини. Ці норми діятимуть для працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів.

Власники ухвалюватимуть рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень.

У разі запровадження «червоної» зони заклади освіти працюватимуть у звичайному режимі тільки якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

Чинні обмеження «червоного» рівня не діятимуть на масових заходах, якщо всі відвідувачі, працівники та організатори матимуть «зелені» COVID-сертифікати, які засвідчують повну вакцинацію. Це стосується:

  • проведення релігійних масових заходів;
  • роботи кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів;
  • роботи розважальних закладів, ТРЦ;
  • роботи закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів.

Також COVID-сертифікати дозволять вакцинованим або одужалим після коронавірусної хвороби людям, які перетинають кордон України, не проходити самоізоляцію. Це стосується й людей, які прибувають з тимчасово окупованих територій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: COVID-19: на Прикарпатті 48 нових випадків за добу та чотири смерті

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі