Вхід без виходу. Івано-Франківська облрада підтримала громаду Устерік через інцидент з ОТГ

Опубліковано: 12.12.2016, 21:24 | Автор: dmytrosvintsitskiy

9 грудня відбулася 11 сесія Івано-Франківської обласної ради, передає WestNews.

Тоді депутати понад годину розглядали проект рішення “Про перспективний план формування територій громад області” в частині врегулювання ситуації з визначення статусу села Устеріки Верховинського району”.

На це питання доповів голова постійної комісії обласної ради з питань раціональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування, депутат фракції ВО “Батьківщина” Василь Мельничук.

У залі також були присутні мешканці села Устеріки Верховинського району. Люди відранку з плакатами прийшли на сесію і сиділи до того моменту, допоки не розглянули питання, яке стосувалося їхньої “долі”.

Адже 2 жовтня 2015 року село Устеріки стало частиною Білоберізької ОТГ, проте вже в лютому мешканці не захотіли ставати частинкою даної ОТГ, до якої без добровільності їх включили. Перед виборами сільська рада с. Устеріки зверталася в Івано-Франківську обладміністрацію з клопотанням про призупинення виборчого процесу на території Білозерської ОТГ шляхом звернення в ЦВК. Проте ЦВК відмовив у проханні, оскільки “призупинення виборчого процесу” не передбачене законодавством.

Тому 27 березня жителі села Устеріки проігнорували вибори до Білоберізької об’єднаної територіальної громади. Жоден з 581 виборців, що проживають у селі, не прийшов на вибори депутатів та голови об’єднаної громади.

Таким чином, територіальна громада позбулася своїх чотирьох представників. Тому всі питання (в тому числі й фінансові) мали б з 1 січня 2017 року вирішуватися десятьма представниками двох інших громад. Жителі Устерік упевнені, що кошти будуть розподілятися з ОТГ уже не для їхньої громади. До слова, крім с. Устеріки до складу Білоберізької ОТГ входять села Білоберізка, Хороцеве і Барвінків.

Зараз мешканці бачать себе у складі майбутньої Верховинської ОТГ. Але, щоб увійти до її складу, потрібно знову стати “незалежними”. Вся проблема в тому, що в чинному законі не передбачена можливість і схема виходу з ОТГ. Тобто, лише є вхід на рівні законодавчому. Натомість Івано-Франківська ОДА включила Устеріки в Білоберізьку ОТГ, а тепер теж нічим зарадити не може.

“З Нового року буде функціонувати Білоберізька ОТГ. Фінансування на ОТГ пішло, а громада з цим не згідна”, – каже  депутат фракції ВО “Батьківщина” Василь Мельничук.

Голова фракції ВОЛЯ в облраді Ольга Галабала переконана, що потрібно внести змін до Перспективного плану, щоб Устеріки були від’єднані від Білоберізької ОТГ. Зі змінами до Перспективного плану Верховинська громада пройде весь процес об’єднання і піде на вибори, а тоді Устеріки можуть ввійти до складу Верховинської ОТГ. Та для цього усі села мають дати згоду.

До того ж, Ольга Галабала додала, що на Прикарпатті можуть з’явитися “Устеріки №2”.

“Громада с. Брусторів, що має входити у Космацьку ОТГ, наголошує на порушенні добровільності об’єднання. Ми можемо мати проблему “Устеріки № 2″. Люди взагалі не знали, що вони йдуть на вибори. Крім того, на громадських слуханнях людей с. Брусторів назвали бидлом. Просто в офісі реформ”, – пояснила Галабала.

Голова Івано-Франківської ОДА, а також депутат від БПП “Солідарність” в облраді Олег Гончарук сказав назвати прізвище тієї людини, яка таке сказала жителям села. Себто, він розбереться у ситуації.

Галабала сказала, що це пані Марія Баран називала людей бидлом.

А от депутат фракції ВО “Свобода” Василь Скрипничук вважає, що взагалі немає з чого виходити жителям с. Устеріки:

“Виходити не має з чого, бо не було навіть вступу. Якщо людина нікуди не вступила, то її немає від чого ноги втирати. Нам не треба нічого придумувати. Ці контори – то дурне, разом з прізвищами, які сьогодні лунали. Фінансування через Білоберізку немає, бо нічого не передано. То як Білоберізка може фінансувати Устеріки”.

Крім того, Скрипничук звернувся до облради, аби визнати роботу Івано-Франківської ОДА незадовільною:

“Треба визнати роботу ОДА та голови Івано-Франківської ОДА незадовільною. Якщо законодавець не може врахувати входи і виходи, то цей принцип не дотриманий. Це створює проблеми для життя громади. При цьому все скидається “на плечі облради”.

А сам Скрипничук додав, що хоч це дивно, та зараз підтримує думку Ольги Галабали:

“Щось сталося. Я починаю підтримувати Ольгу Юріївну. Ну просто совет да любовь”.

Олександр Сич поставив на голосування питання про прийняття за основу. Депутати проголосували “За” більшістю голосів. Потім голова облради ставив окремо на голосування кожну пропозицію від депутатів.

Було запропоновано виключити пукт перший із проекту рішення, але депутати не підтримали.

Низку пропозицій запропонували депутат-“укропівець” Микола Ілюк та “волівка” Ольга Галабала.

  • Доручити ОДА подати на наступну сесію проект змін в частині виключення громади с. Устеріки. Таку пропозицію депутати підтримали.
  • До пункту 4. Потрібно, щоб Білоберізька ОТГ повернула кошти у Верховинський районний бюджет, щоб профінансувати громаду с. Устеріки. Депутати також проглосували “За”.
  • Не ліквідовувати головою Білоберізької ОТГ сільську раду Устерік. Адже тільки з 1 січня 2017 Устеріки мали увійти в ОТГ. Депутати також підтримали.
  • А от щодо визнати незадовільною роботу офісу реформ, то депутати не підтримали пропозицію. Тільки 20 депутатів проголосували “За”, 16 “Проти”, 18 “Утримаись”, а 20 – “Не голосували”.
  • Так само і не підтримали те, чим апелював Скрипничук – визнати незадовільною роботу ОДА по ОТГ. Тут так голосували: 14 “За”, 22 “Проти”, 7 “Утримаись”, 32 “Не голосували”.

Після того, як облрада не визнала роботу Івано-Франківської ОДА та офісу реформ незадовільною, громада с. Устеріки піднялась з криками “Ганьба”. А голова облради поставив на голосування, щоб надати слово представнику від громади. Депутати підтримали. Відтак, від с. Устеріки виступив Святослав Бернага.

Чоловік упевнений, що закон не завершений, а народні депутати не знають, що приймають. Додав, що громада хоче об’єднуватись, от тільки не з Білоберізькою ОТГ. Також згадав цінності Майдану на противагу добровільності, якої в них не було.

“Це сирий закон про ОТГ. Порушено Ст. 84 КУ. Народні депутати різну “білібірду” приймають. Немає виходу ніяку. В них один компроміс та один вихід – входження в ОТГ. Ми що, новий Радянський союз будуємо? Ми хочемо об’єднуватись, але не з Білоберізькою ОТГ. Кому того треба, що немає добровільності. Хіба за це ми стояли на Майдані. Я особисто двічі був на Майдані. Дякую за поміркованість депутатів облради. Але ми будемо стояти на своєму. Ми не є сепаратистами. В Панасюка (ред. – координатор обласного Офісу реформ Руслан Панасюк) лише одна думка – Білоберізька ОТГ. Ми – проти”.

Сам же Руслан Панасюк назвав зауваження щодо Марії Баран ганьбою. Але почув у свій адрес від громади с. Устеріки аналогічно – “ганьба”.

В цілому, за проект рішення проголосували 50 депутатів, 3 були “Проти”, 8 “Утримались”, а 11 – “Не голосували”. Таким чином, після тривалого обговорення і з запропонованими пропозиціями до проекту, рішення було прийнято.

ПРОЕКТ РІШЕННЯ:

Заслухавши та обговоривши питання щодо виконання абзацу 1 пункту 4 рішення обласної ради від 12.08.2016. № 262-7/2016 “Про внесення змін до рішення обласної ради від 24.07.2015. № 1722-36/2015 “Про перспективний план формування територій громад області”, розглянувши звернення територіальної громади села Устеріки Верховинського району Івано-Франківської області, беручи до уваги результати консультативного опитування жителів вищезгаданого населеного пункту, відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада вирішила:

1. Вважати абзац 1 пункту 4 рішення обласної ради від 12.08.2016. № 262- 7/2016 “Про внесення змін до рішення обласної ради від 24.07.2015. № 1722- 36/2015 “Про перспективний план формування територій громад області” невиконаним.

2. Підтримати територіальну громаду села Устеріки Верховинського району у праві на добровільне визначення свого перебування у складі будь-якої об’єднаної територіальної громади або у статусі окремої громади.

3. Звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України з пропозицією врегулювати ситуацію щодо порушення вимог Конституції України та законів України у процесі приєднання села Устеріки Верховинського району до Білоберізької об’єднаної територіальної громади Верховинського району.

4. Запропонувати Верховній Раді України прийняти постанову про припинення повноважень Устеріківської сільської ради, Устеріківського сільського голови та призначення позачергових виборів до Устеріківської сільської ради та Устеріківського сільського голови Верховинського району.

5. Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням надати офіційні роз’яснення стосовно процедури виходу села Устеріки зі складу Білоберізької об’єднаної територіальної громади Верховинського району та вжити заходів щодо врегулювання ситуації з визначення статусу села Устеріки.

6. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія та постійну комісію обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування (В. Мельничук).

/Головне фото: КУРС

 

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Схожі новини