Здоров'я

В Івано-Франківській обласній лікарні провели унікальну гібридну операцію на судинах

|

Судинні хірурги Івано-Франківської обласної клінічної лікарні провели унікальну гібридну операцію, пише WestNews.

Аневризма внутрішньої сонної артерії – такий діагноз констатували лікарі у 53 -річного чоловіка, який звернувся із надокучливим відчуттям пульсуючого отвору в ділянці шиї.

«Аневризма – це послаблення судинної стінки, а її розрив призводить до фатальних наслідків, – пояснює завідувач відділення судинної хірургії Володимир Гінчицький. – Аневризма нашого пацієнта була ще й доволі великою, майже чотири сантиметри, а супутня патологія перешкоджала «йти» напряму до місця її розташування».

Втім, після ультразвукової діагностики, ангіографії та тривалих дискутивних діалогів з європейськими колегами, наші лікарі взялися за операцію. Провели її успішно. Надалі чоловік перебуватиме під спостереженням лікарів, втім, уже має змогу повернутися до звичного способу життя.

«Бувають аневризми аорти, підколінних артерій, а сонних трапляються не часто, – пояснює судинний хірург Олексій Гудз. –  За 12 років нашої практики ми мали лише два таких випадки. Та й у світовій практиці не знайшли подібних описів. Тому ретельно планували кожен крок. Для нас важливо було поєднати всі технічні можливості».

«На жаль, 80% наших пацієнтів з артеріальною патологією звертається у запущених станах, тоді як закордоном працюють механізми скринінгів та профілактичні огляди. Наші пацієнти зазвичай їх ігнорують,  –  констатує професор Іван Гудз. – Але ж проводимо техогляд машини, тож і власним здоров’ям не варто нехтувати…».

Кажуть, випадок настільки складний, що, ймовірно, така операція була проведена вперше у світі. Підтверджують це припущення і хірурги США та Великобританії, які консультували українських лікарів на етапі підготовки й безпосередньо під час операції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Тлумацькій лікарні успішно провели операцію з протезування суглоба

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Здоров'яНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі