Без рубрики

В Івано-Франківську презентували фільм “Жива”

|

Художній фільм Тараса Химича «ЖИВА» – заснований на реальних подіях. Стрічка розкриває невідомі сторінки з життя української зв`язкової УПА Анни Попович.

Головних героїв стрічки зіграли актори Івано-Франківського облмуздрамтеатру імені Івана Франка – Ростислав Держипільський та Ольга Комановська. Зйомки фільму тривали 3 роки, а знімали “Живу” в Карпатах, де і відбувалися реальні події.

Для режисера фільму Тараса Химича це був перший досвід зйомки художнього кіно, адже він більш відомий як режисер-документаліст.

З Анною Попович Тарас Химич познайомився коли збирав історії для документального кіно, тоді й зрозумів, що історію цієї жінки потрібно екранізувати. Перед зйомкою стрічки режисер багато спілкувалися з Анною і за 2 роки вони стали навіть друзями.

“Я взагалі перестав бачити її як старшу жінку, а бачив як ровесницю, яка розказує мені своє життя і я ніби опинився в тому середовищі “.

На жаль, до прем’єри “Живої” Анна не дожила, вона померла минулого року.

Ця роль в кіно, незважаючи на великий досвід роботи в театрі, була першою для головної героїні Ольги Комановської. Актриса зізналася, що не хотіла йти на відбір акторок, бо почувалася невпевнено, сумнівалася та соромилася.

Спершу акторів відбирав режисер а потім і сама Анна Попович. Побачивши Ольгу, вона одразу затвердила її на головну роль.

“Це не просто цікаво, це відповідально, для кожної актриси була би честь зіграти цю історію”.

Ольга Комановська неодноразово спілкувалася з Анною Попович, що дало їй змогу краще зрозуміти та вжитися в роль. За її словами, це велике щастя поспілкуватися з персонажем, якого ти граєш.

“Я не задавалась питанням важко чи ні, я мала за мету як людина, навіть якби я не була актрисою, на максимум вижати все що я можу, щоб хоча б на долю прожити те, що прожила ця жінка”.

Ростислав Держипільський, який зіграв роль Довбуша, розповідає, що йому, експресивній та розкутій натурі було важко грати стриманість свого героя.

“Я емоційний, відкритий в житті, а тут власне потрібно було показати чоловічу стриманість, але це було цікаво, мені це подобається. Для Олі і для мене це перший серйозний досвід роботи в кіно і це дуже класно, що ми були вдвох, можна було порадитись один з одним.На знімальному майданчику була родинна атмосфера”.

Фільм “Жива” з успіхом презентували вже в кількох містах України а також в Каннах, де він отримав схвальні відгуки.

В стрічці – жодної політики та пропаганди, лише долі людей в обставинах та подіях, які нам відомі. Фільм «Жива» – це історія без пафосу, але про важливі для кожного речі. Акценти  – на людині та її виборі, вчинках, почуттях та емоціях. 

Читайте також: В Івано-Франківську відбудеться прем’єра документального фільму про Лобановського

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Без рубрикиКультура і мистецтвоСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі