Новини

В Івано-Франківську презентували концепцію «Відродження Галича як давньої столиці України»

|

ГО “Поступовий гурт франківців” та Прикарпатський національний університет в Івано-Франківську презентували концепцію відродження Галича та його популяризації серед туристів.

Концепція складається із 7 пунктів, які включають у себе ремонтно-реставраційні роботи та створення копій історичних артефактів, передає WestNews.

Зокрема, це ремонтно-реставраційні роботи у Митрополичих палатах в Крилосі. До слова, ця будівля була збудована ще на початку XIX століття. Після реставрації її плпнують передати під юрисдикцію УГКЦ.

Другий пункт – реставрувати, законсервувати та музеєфікувати фундамент Успенського собору XII століття. Для реалізацієї цієї ініціативи розраховують залучити грантові кошти.

Також планують реставрувати Церкву Пантелеймона 1194 року. З 2007 року пам’ятка не фінансується державою. За останні два роки завдяки коштам з місцевого бюджету там вдалося зробити водовідведення. Тим не менш, будівля руйнується.

Планується залучення до експозиції музею історії Галича копії згадки про перехід угрів повз Галич у 898 році, повернення копії Галицького Євангелія 1144 року та створення макету корони Данила Галицького. До слова, оригінал Євангелія перебуває в Державнму історичному музеї Москви.

Розробники концепції одним із пунктів передбачили відновлення оборонних валів Галича, які датуються ХІІ століттям.

Передбачається реставрація Галицької фортеці XIV-XVIII ст, яка була однієї з найпотужніших фортифікаційних споруд у Речі Посполитій.

Розробники концепції зазначили, що у цьому напрямку є розуміння з боку Міністерства культури.

Вони наголошують, що важливим кроком у популяризації та відродженні Галича є видання та перевидання друкованої продукції.

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич зазначив, що в обласному бюджеті на наступний рік на реалізацію концепції грошей не передбачено. Тим не менш, за бюджетні кошти було закуплено 300 збірників історії Галича і надіслано до наукових бібліотек Прикарпаття.

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі