Новини

В Івано-Франківську розпочалося перепоховання жертв комуністичного терору. ФОТО/ВІДЕО

|

Сьогодні, 24 березня, в історико-меморіальному комплексі Дем’янів Лаз, що в Івано-Франківську, відбулося перепоховання 134 жертв комуністичного терору.

Скелети 70 трупів людей вiдносяться до осіб чоловiчої статi, кiстки 53 скелетованих трупів – до осіб жіночої статі, 2-оє мають ознаки дитячих скелетів, інформує WestNews. Нагадаємо, що вчора відбувся парастас за жертвами комуністичного терору НКВС.

“Це почерк НКВС, числені вогнепальні отвори. На скелтованих залишках знайдено безліч свідчень, що катували жертв ще за життя. На стегнових кістках, на ребрах, черепах, є сліди катувань. Серед жертв, двоє дітей. Сьогодні можемо говорити, що Дем’янів Лаз вдруге заговорив. Тут 1989 року вперше відбулося перепоховання жертв тоталітарного комуністичного режиму. Ми говоримо про жертв 1939-1941 років”, – говорить Василь Тимків, керівник КП “Меморіал” в Івано-Франквській області.

Також, він додав, що здебільшого,  то була еліта, священники, бо саме вони провадять той чи інший народ. Знищивши їх, можна було легко маніпулювати людьми. Незважаючи на те, що жертви катувань мали тюремні терміни, їх розстрілювали. Так було із жертвими в Демяновому лазі, так було і з тими, кого віднайшли на Ленкавського.


“Я думаю, що ще є десятки поховань. Згідно з найденими документами було засуджено близько 60 тисяч осіб. Це є страшна рана на тілі українського народу. Але розкриття цих ран – це спільна справа, яка об’єднує народ. Це потрібно для сьогодення і для майбутнього”, – додав Василь Тимків.

Для дев’яти скелетів стать не встановлена в зв’язку з масивними пошкодженнями черепів та інших кісток скелетів.

Під час дослідження черепів дорослих людей виявлено 47 вхідних вогнепальних пошкоджень і 36 вихідних вогнепальних пошкоджень.

Як вже повідомлялося раніше, 14 серпня 2017 р. працівниками КП “Пам’ять” в місті Івано-Франківськ на вулиці Ленкавського (на території старого єврейського кладовища) було виявлено масове поховання 134 жертв комуністичного терору НКВС 1939-1941 рр.

Тіла були скидані в три неглибоких траншеї, довжиною біля 10 метрів, та лежали в поперек траншей в два чи, навіть, три шари.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківську виділили кошти для поховання ветеранів ОУН-УПА

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі