Культура і мистецтво

В Івано-Франківську з’явився новий мистецький простір “Парасолька”

|

В Івано-Франківську на “Промприлад. Реновація” показали мистецьку резиденцію – відкритий цех “Парасолька”, пише WestNews.

Тут працюватимуть команди з Харкова, Черкас, Львова, Сум, Одеси та Києва. А результати своїх проектів покажуть вже завтра, 16 травня.

Дизайнерка Марія Баран розповідає, що вже не вперше бере участь у мистецьких резиденціях. Такі заходи, каже, дають змогу спілкуватися та дізнаватися щось нове. У цеху “Парасолька” вона займається освітленням простору в “світловій лабораторії”. Її команда створює лампи з підручного матеріалу. Загалом їх буде приблизно десять, всі лампи з різного матеріалу. Одна з них – з пластикових дротів.

Ми взагалі знайшли це на смітнику, а зараз з оцих от прутів робимо лампу. Мали б прути висіти вниз і робити таке більш-менш точкове світло. Буде лампочка, а навколо така ніби спідничка”, – розповіла Суспільному Карпати Марія Баран.

Скульптор зі Львова ТарасПопович з 2014 року працює з металом. Каже, перетворив хобі на спосіб заробітку. Зараз захоплюється металевою пластикою – це моделювання металу за допомогою зварювального апарата. Вважає, що цей напрям – один з небагатьох, який дозволяє створити щось нове. На резиденції виготовляє скульптуру, яка залишиться у просторі, на тему відновлення.

Проєктна менеджерка цеху “Парасолька” Мар’яна Баран розповідає, що в цьому приміщенні раніше виготовляли парасолі. Звідси взяли і назву. Відновлювати цей простір розпочали минулого року. Для цього залучили гроші від Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP). На ці гроші закупили комп’ютеризовані верстати для роботи з деревом та металом, піч для випалу кераміки. Зараз дообладнують майстерню з переробки пластику. Учасники заходу із семи міст України зараз працюють над оформленням простору до відкриття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франківський драмтеатр яскравим перформенсом розпочав співпрацю з Промприладом. ВІДЕО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Культура і мистецтвоНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі