Новини

Вагітні з туберкульозом: в Івано-Франківську розповіли про ризики для жінки та дитини

|

У суботу, 24 березня, в Україні відзначатимуть Всесвітній день боротьби проти туберкульозу.

Саме в цей день у 1882 році лікар Роберт Кох виявив збудника цієї страшної хвороби, інформує WestNews. Щоб повідомити про важливість обстеження сімей вагітної з туберкульозом  в Івано-Франківську органузівали зустріч з медиками.

Як розповіла завідувач відділу Центру планування сім’ї Оксана Мазурок, минулого року в Івано-Франківській області здійснювалось профілактичне лікування 15 новонароджених, оскільки в їх родинах були випадки захворюваності туберкульозом.

“Існує проблема нерозуміння населенням, чому вагітна жінка і її близькі мають проходити обстеження на туберкульоз. Більшість людей просто забуває про необхідність щорічної флюорографії. Через це часто туберкульоз виявляється на дуже запущених стадіях. Ми завжди кажемо майбутнім батькам зробити рентген чи провести манту малим дітям, аби перевірити чи є в оточенні вагітної жінки люди із збудником недуги. Якщо є збудник, ми передаємо це питання нашим неонатологам. Вони вирішують чи може мама годувати дітей грудьми”, ­– наголошує  Мазурок.

“Зараз є багато жінок, які перенесли це захворювання та вважаються здоровими. Вони народжують дітей, але перебіг вагітності у здорової жінки і тої, яка перенесла туберкульоз – зовсім різні. Такі жінки мають наперед повідомити нас, що хворіли”, – додає медик.

Жінкам, які перехворіли туберкульозом, радять вагітніти не скоріше, як через два роки після лікування.

Цього року на обліку немає жодної жінки, які б мали цю недугу. А от минулого року було двоє з перенесеним туберкульозом, які народили здорових дітей. Ці жінки повернулися із заробітків, де працювали в умовах підвищеної запиленості.

“Кожна людина може мати збудник туберкульозу у собі, але наша імунна система така сильна, що не всі хворіють. А в них були настільки ослаблені організми, що розвинувся туберкульоз”, -розповідає Оксана Мазурок.

За словами медика, були випадки, коли у хворих матерів, новонароджені діти мали важкі форми туберкульозу.

Останнім часом для жінок головним порадником стає Інтернет.

“Жінка, знаючи, що хвора, дивиться у мережі, що їй потрібно робити. А коли вона вже не знаходить відповіді на свої запитання, то аж тоді звертається до лікарів. Чомусь люди бояться, сказати про захворювання, яке у них є”, – каже пані Оксана.

Найчастіше хворобу фіксують у соціально-неблагополучних сім’ях, у людей, які не доїдають, вживають алкоголь, наркотики або живуть чи працюють в несприятливих умовах.

“Захворювання туберкульозом для вагітних загрожує передчасними пологами та відходженням вод, підвищеним ризиком акушерського травматизму, народженням дітей з малою масою тіла”, – зауважує лікар-гінеколог Діана Костишин.

Жінки, у яких виявляють захворювання, проходять безкоштовне лікування.

“Головне піти до лікаря – зробити перший крок”, – зазначає Мазурок.

Підготувала Тетяна КУЛІКОВСЬКА

Нагадаємо, що у Калуському районі протягом  минулого року від туберкульозу померло десять людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вберегтися від туберкульозу: франківські медики інформують громадян

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі