Політика та влада

Вакарчук разом з громадськими діячами написав листа Порошенку

Опубліковано: 16.12.2016, 12:07 | Автор: dmytrosvintsitskiy

Ряд громадських та релігійних діячів України, серед яких Вакарчук, написали листа президенту Петру Порошенку, закликаючи створити систему антикорупційних судів.

vakarchuk

Про це повідомляє WestNews з посиланням на “Дзеркало тижня“.

Серед тих, хто підписав лист, – Патріарх Київськийі всієї Русі-України Філарет, Верховний архієпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав, лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук, акторка Ада Роговцева та письменник Сергій Жадан.

“Ми, підписанти цього листа, наполягаємо на терміновому створенні повноцінної системи незалежних антикорупційних судів. Не тільки Вищого антикорупційного суду, як це передбачено Законом України “Про судоустрій і статус суддів”. Цим судам слід розглядати антикорупційні справи по суті. Давати згоду на проведення відповідних слідчих дій за клопотанням Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)”, – зазначається в листі.

Підписанти зазначили, що будь-які реформи, які влада не підкріплює системною боротьбою з корупцією, приречені.

“Кінцеві результати антикорупційної кампанії в Україні поставлені в залежність від досі не реформованих судів і від суддів, рішення яких занадто часто є заангажованими. Очищення і оновлення судової влади гальмується, насамперед, через відсутність волі політичних еліт. Ефективність Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) при таких умовах буде зведена нанівець”, – підкреслили громадські діячі.

Підписанти також запропонували створити спеціальну конкурсну комісію з відбору кандидатів на посади антикорупційних суддів за зразком комісії з проведення конкурсу на заміщення посади директора НАБУ. Громадські та релігійні діячі зазначили, що до складу конкурсної комісії мають бути включені іноземні фахівці з бездоганною міжнародною репутацією.

760177_1576058

760177_1576059

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Співачка українського походження виконає гімн США на інавгурації Трампа

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Політика та влада
Останні новини
ВСІ НОВИНИ