Новини

Велоекскурсії у горах: ТОП-10 веломаршрутів на Косівщині

|

Сьогодні на Косівщині для туристів діють десять веломаршрутів різної складності, які промаркували волонтери проекту «ВелоКосів», пише WestNews.

“За 10 років, від часу створення волонтерського проекту «ВелоКосів», про велосипедний туризм на Косівщині та в Карпатах, ми вже опублікували більше 300 описів туристичних маршрутів та 70 карт (gps-треків). На території Косівського району є десять маркованих веломаршрутів. Вони підібрані за трьома умовними видами складності, тому ідеально підійдуть як для досвідченого веломандрівника, так і для новачка”, – зазначає розробник, гід та журналіст Тарас Пасимок.

Найкращу десятку складають такі маршрути.

1. Веломаршрут «Цікавий Косів» (легкий). Адже мандруючи ним, ви зможете насолодитися двома найкращими даунхільними спусками в Косові, а також чудовими краєвидами і цікавими туристичними об’єктами.

2. Косів-Черганівка-Волійці (легкий). Чудовий маршрут лісом з Косова до річки Волійці, де знаходиться три таємничі джерела, а також два містичні водоспади. Нескладна, але енергетична мандрівка принесе вам радість і щастя. Адже це нескладний, але мальовничий маршрут з цікавинками. Волійці — це один з присілків села Черганівка, Косівського району. Тут протікає річка Волійця, яка і дала назву присілку. Цей мальовничий край, захований між горами, в долині річки, відомий косівчанам, як місце, де можна напитись цілющої води з гірських джерел. До Волійців краще їхати в хорошу походу, адже там в низині дороги місцями сильно заболочені.

3. Косів-Шешори через Пістинь (середній). Цей маршрут дуже популярний, як серед туристів, так і серед косівчан, адже на своєму шляху захоплює аж 9 туристичних об’єктів. Три в селі Пістинь: джерело Соляна криниця, найстаріший храм Гуцульщини Церква Успіння Богородиці і джерело Іванова криничка. А в Шешорах — шість: відомі Сріблясті водоспади (гуки), відновлена криївка УПА, водоспади біля криївки, печера Довбуша, водоспад біля печери та полонина Росохата.

4. Косів-Снідавка (середній). Один із найвідоміших туристичних об’єктів Косівщини, за останні 10 років, стала скеля під назвою «Терношорська лада». Проте мало з туристів знають, що урочище Терношори складаються із двох частин Верхні та Нижні камені. Нижні — це розрекламована «Лада», яку ще називають «Голова Довбуша» із водоспадом та річкою, а «Верхні Терношори» менш відомі, але не менш цікаві скелі в центрі села Снідавка. За одну веломандрівку цілком реально потрапити до обох скель.

5. Косів – Рожнів через Хімчин (середній). Цікавинками цього маршруту можуть стати Музей Патріарха Володимира (Романюка) в селі Хімчин, а також майстерня кераміка Сергія Дутки на зворотному шляху в Рожнові. До речі статтю про музей вже переглянули 12 тисяч разів, не пропустіть).

6. Косів-Соколівка через Бабин (середній). Його переваги: недалеко від Косова, мальовничий, «непопсовий», з тривалими гірськими спусками. А недоліки, – це затяжний підйом з Бабина, де доведеться довго і наполегливо тручєти ваш байк вгору. Цікавинкою цього маршруту може стати приватний музей гуцульських старожитностей Богдана Петричука в с. Бабин.

7. Косів-Великий Рожин через хребет Плоский (складний). Цікавинкою маршруту є Лужківський водоспад в Покутсько-Буковинських Карпатах — один з найвищих водоспадів Гуцульщини. Розташований у Косівському районі, за 6,5 км на захід від центральної частини села Великий Рожин, біля початку присілка Лужки. Від села Великий Рожин, через річку Черемош, зробили дерев’яну кладку-міст до села Підзахаричі Путильського району ‒ це ще один із цікавих туристичних обʼєктів сконцентрованих в тому районі, в додаток до Тюдівської скелі та водоспадом під нею, а також печерою Довбуша, яка розташована на горі неподалік. Цікавинкою цього маршруту може стати також Страусина ферма у селі Яворів.

8. Косів-Шепіт через Снідавку (складний). Перлиною маршруту є Шепітські Гуки (Великий і Малий) — водоспади в Покутсько-Буковинських Карпатах, геологічна пам’ятка природи місцевого значення. Два водоспади утворюють невеликі, але дуже мальовничі лагуни, де можна із задоволенням купатись, хоча вода в гірській річці досить холодна, навіть в літню пору.

9. Косів-Шешори через Брустури (складний). Цей маршрут один із найпопулярніших на сайті ВелоКосів і вже має більше 12 тисяч переглядів! А все тому, що село Шешори найбільш відоме і бажане для туристів з усього Косівського району. На маршруті розташована Святодухівська церква в селі Соколівка, а поряд єдина в Косівському районі двоповерхова каплиця. Там обов’язково потрібно побувати, адже це справжнє чудо архітектури.

10. Косів-Усть-Путила через Верхній Ясенів (складний). Найдовший маршрут на сайті Велокосів – більше 100 км, але явно не найскладніший. Адже їхати доведеться по хорошому асфальту і майже 70% маршруту вниз, вздовж річки Черемош. На маршруті потрібно буде здолати лише Буковецький перевал, але на вершині ви зможете відвідати найстарішу діючу сироварню хату-гражду в Карпатах. Також на шляху ви зможете побачити скелю – Кам’яна Багачка, а також піднятись до легендарної печери Довбуша.

Більше про кошний маршрут можна дізнатись на сайті проекту “ВелоКосів” або на ресурсі “Гуцулія”. Там же можна знайти розширені описи маршрутів, карти та gps-треки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карпатські мольфари та загадкові історії: в Україні з’явиться містичний туризм

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниТуризм
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі