Новини

“Ви – сила”: відомий прикарпатський журналіст закликав йти на вибори

Опубліковано: 30.03.2019, 18:24 | Автор: dmytrosvintsitskiy

Як показують соціологічні опитування, частина жителів України, переважно молодь, не вважають за потрібне брати участь у виборах президента.

Через це низка відомих українців закликали співгромадян “не проспати” шанс обрати майбутнє та відповідально підійти до свого рішення, пише WestNews з посиланням на 24 канал.

Результати останнього загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 20 по 26 березня, на вибори президента 31 березня мають намір прийти 85% українців.

З них 62% у цьому впевнені і ще 23% візьмуть участь “скоріше за все”. Найменшу готовність брати участь у голосуванні висловила молодь до 30 років (впевнені у своїй участі у виборах 49% і візьмуть участь “скоріше за все” – 25%), а найбільшу – люди, старші за 60 років (67% і 22% відповідно).

Відомі українці закликають тих, хто хоче проігнорувати голосування, все ж змінити свою думку.

Так, прикарпатський тележурналіст та член правління НСТУ Майкл Щур (Роман Вінтонів) звернувся передусім до молоді.

“…Знаєте, скільки молодих людей проголосувало на минулих виборах президента? 30%. Їм треба, щоб ви не прийшли. Бо ви не логічні і не прогнозовані. Ви без страху можете сказати в очі те, що думаєте. І вони вас бояться за це… Вони не знають, що з вами робити. Бо ви можете змусити їх відповідати за їхні слова. Тому їм важливо, щоб ви продовжували не ходити… Здивуйте цих старих богомолів і стрекоз. Тільки так через деякий час влада змушена буде вас поважати. Бо ви – сила. Сходіть на вибори. Бо буде срака”, – сказав Майкл Щур.

Лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук також записав відеозвернення з цього приводу, проте він мовить до всіх українців.

“Майбутнє, як і доля країни, в наших руках. Давайте не підведемо тих, для кого свобода і гідність – не пусті слова, а омріяна мета, за яку вони віддавали найдорожче… Тисячі наших співвітчизників, в тому числі молодих людей, віддавали своє життя і віддають прямо зараз для того, щоб ми з вами могли вільно обирати. Пам’ятаймо про це. Голосуймо відповідально! Голосуймо не “по приколу”, – проголосив Вакарчук.

Телеведучий Сергій Притула на своїй сторінці у Facebook на власному прикладі пояснив процедуру зміни місця голосування, якщо хтось в силу обставин не має можливості віддати свій голос за місцем прописки. У кінці ролика він резюмував, що голосувати потрібно кожному і обов’язково.

Також про те, що варто не забути взяти участь у виборах, нагадав і популярний персонаж інтернет-коміксу Гусь. Міністерство юстиції України використало його для відповідного звернення до виборців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпаття готове до проведення президентських виборів, – Івано-Франківська ОДА

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ