Здоров'я

Влада затвердила норми та порядок харчування в українських закладах освіти

|

У постанові, яку ухвалив Уряд, передбачається відповідна калорійність страв та меню для дітей у школах, дитячих садочках та дитячих закладах оздоровлення і відпочинку.

Про це у своєму Телеграмі повідомив Олексій Гончареннко.

Так, у документі розписана калорійність сніданку, обіду та вечері за віковими групами. До прикладу, якщо дитина з’їсть лише сніданок, вона має становити 25 – 30% від добової потреби. Натомість для обіду відповідна частка збільшується до 35%.

Також вказано, скільки у стравах має бути білків, жирів та вуглеводів.

А засновники і керівники навчальних закладів та дитячих закладів оздоровлення і відпочинку можуть обрати найефективнішу модель організації харчування – кейтеринг, який має відповідати безпечності харчових продуктів.

Зазначається, що у закладах освіти продукти у їдальнях, буфетах та торгових апаратах мають бути без підсолоджувачів, синтетичних барвників та ароматизаторів, підсилювачів смаку та аромату.

Окрім того, передбачено структуру харчування, що базується на рекомендаціях ВООЗ щодо принципів здорового харчування, з урахуванням фізіологічних потреб дітей. Також встановлено обмеження за продуктами, що містять сіль, цукор і жири.

Додамо, що заборонено використовувати у закладах освіти снеки, м’ясні і рибні продукти промислового виробництва, каву, солодкі газовані напої.

Натомість у щоденному раціоні учнів мають бути такі продукти: злакові, овочі, фрукти, ягоди та молочні продукти.

Чим заборонено годувати дітей у школах:

  • непастеризоване молоко і молочні продукти, виготовлені з непастеризованого молока;
  • непастеризовані соки, газовані напої та кава.;
  • продукти (особливо чипси, сухарики) з вмістом солі більше 0,12 грам на 100 грам готового продукту або з вмістом цукрів більше 10 грам на 100 грам готового продукту;
  • також заборонено продавати кондитерські вироби та солодкі зернові продукти, вироби з кремом, морозиво, харчові концентрати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Як у Франківську проводиться організація шкільного харчування

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Здоров'яНовиниОсвіта і наука
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі