Здоров'я

Я не можу завагітніти: причини та способи лікування безпліддя у жінок

|

Нещодавно WestNews розпочав цикл матеріалів про проблему безпліддя. Першим торкнулись питання порушень у сильної статі, адже саме цю сторону, як правило, рідко беруть до уваги та шукають причини саме у жінок. Але як ми з’ясували, чоловіки також можуть стати причиною бездітності пари.

Сьогодні поговоримо про досить «традиційну» складову : причини, які пов’язані зі здоров’ям жінки. Про це нам розповість лікар гінеколог II кваліфікаційної категорії клініки «Оксфорд Медікал» Гайсенюк Оксана Василівна.

Лікар каже, що приблизно раз на два тижні до неї звертаються жінки, які не можуть завагітніти. Вік таких жінок 25-30 років, хоча зараз почастішали скарги від жінок після 40 років. Бувають випадки, що навіть дівчата до 25 років звертаються зі скаргами, але в такому віці це, зазвичай, не вважається критичною проблемою.

«З медичної точки зору скарга сприймається за проблему тоді, коли пара живе статевим життям без засобів контрацепції цілий рік. Пацієнти, як правило, звертаються після 3-4 місяців і висвітлюють відсутність вагітності як проблему. Але, хочу зауважити, що це не є правильно. Доведено, що здоровий організм будь-якої жінки ( з точки зору гінекології) в рік має 2-3 ановуляторні цикли. Трапляється, що пара в своїх спробах зачати малюка, потрапляє якраз в ці 2-3 цикли і починає вважати це проблемою. На мою думку, це не є правильно, ситуацію потрібно відпустити, зачекати трохи і згодом спробувати знову.

Важливо уловити грань, коли варто зачекати, щоб власний організм урівноважився, і тоді вагітність може наступити без втручання лікарів», – розповідає Оксана Василівна.

Коли до лікаря зі скаргою на не настання вагітності приходить жінка, то спочатку відбувається стандартний огляд на гінекологічному кріслі, забір звичних аналізів (їх в народі називають мазками). Проводиться візуальний огляд шкіри та оволосіння на тілі, бо навіть завдяки цьому можна визначити чи є підозра на гормональні порушення. Після цього жінка має пройти УЗД-дослідження (але обов’язково в певні дні циклу, про це повідомить лікар). Згідно з результатами робляться висновки та визначається план лікування. Або ж призначається ще один вид дослідження – перевірка маткових труб на прохідність.

«По протоколу лікування під час початку обстеження жінки обов’язково потрібно провести дослідження чоловіка. Йому варто здати свою сперму на аналіз, оскільки дуже немалий відсоток безпліддя стається через проблеми зі здоров’ям саме у чоловіків. Тому після цього робляться висновки з аналізів чоловіка і жінки і, якщо все гаразд, тоді жінку відправляють на додаткове обстеження, на якому перевіряють прохідність маткових труб. За статистикою причиною безпліддя у жінок найчастіше є гормональні порушення», – каже пані Оксана.

Чи є профілактика безпліддя? – Вона можлива за умов постійного профілактичного обстеження жінки. Непрохідність труб виникає внаслідок перенесеного запалення ( гонорея або хламідіоз), яке можна виявити на ранніх стадіях та почати вчасне лікування. Якщо ж справа у генетичних чи гормональних порушеннях, то це теж важливо виявити завчасно і працювати над коригуванням.

«Обов’язково раз в рік, навіть якщо в жінки немає ніяких скарг, вона має з’явитись на прийом до гінеколога», – наголошує Оксана Василівна.

Які правила успішного зачаття дитини?

Колись вважалось, що статевий контакт повинен бути раз на 3 дні в середині циклу. Нові дослідження доводять, що для успішного настання вагітності секс в середині циклу має бути кожного дня. Овуляторні дні допоможуть визначити тести на овуляцію, якщо робити їх правильно, то вони будуть правдивими.

«Є радикальне вирішення питання безпліддя – ЕКО (або IVF), але ми на нього відправляємо в кінці шляху лікування. Або ж якщо бачимо, що проблема в непрохідності труб чи в якості сперми чоловіка, то рекомендуємо піти на штучне запліднення одразу, щоб не втрачати час», – підсумувала лікарка.

Отож, як бачимо, вихід є завжди. Варто надіятись, вірити та цілеспрямовано йти до своєї мети!

В наступному матеріалі ми розповімо історію успіху пари, яка завдяки лікуванню, змогла стати люблячими батьками та своїм прикладом довела, можливо все. А згодом розповімо які є варіанти, якщо всі запрпооновані методи консервативного лікування не дають результатів.

Тетяна Колибаб’юк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Я не можу стати батьком: причини та лікування чоловічого безпліддя

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Здоров'яІнтерв'юНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі