Культура і мистецтво

Як жили гуцули у 30-х роках XX століття: у Франківську відкрили виставку Юліана Дороша. ВІДЕО

|

В Івано-Франківську відкрили виставку світлин Юліана Дороша, на якій представлені документальні фото з побуту та життя Гуцульщини у 30-х роках минулого століття, пише WestNews.

“Юліан Дорош народився на Львівщині, а юність провів в Івано-Франківську. Тут він навчався у Станіславівській гімназії. Тоді ж Юліан став членом “Пласту”, де й почав фотографувати та знімати, а пізніше й очолювати пресквартиру організації”, – розповів Суспільному Карпати співавтор виставки Тарас Зень.

На виставці представлені 15 збережених світлин, які знайшов та оцифрував Олександр Дебич. Він досліджував історію української діаспори у Південній Америці. До того часу фотографії зберігалися у дочки режисера Волтера Блондиненка у місті Клівленд у США, розповідає співавторка виставки Христина Буній. Частина фотографій – із села Раковець, де Юліан Дорош провів багато часу. Друга частина – це Гуцульщина, краї, куди він постійно повертався, знімав документальні фільми чи просто подорожував.

Окрім світлин, презентували й документальний фільм Юліана Дороша “Біля джерел народної творчості”, де зображене життя гуцулів у 30-х роках.

Експонуватимуть фотовиставку Юліана Дороша у Підземному Переході Вагабундо до кінця квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як на Тисмениччині відкривали пам’ятники Шевченкові. ФОТОВИСТАВКА

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Культура і мистецтвоНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі