Політика та влада

Якою буде наступна міськрада Івано-Франківська?

Опубліковано: 23.10.2020, 23:22 | Автор: Наталія Вінничук

Спроби заглядати у майбутнє – справа складна. Переважно, це справа астрологів. Проте, напередодні проведення місцевих виборів Інтернет ряснів даними соціологічних опитувань та прогнозами результатів виборів. Ми, у WestNews, поцікавились думками експертів-політологів та представників громадянських кампаній, щодо майбутнього складу Івано-Франківської міської ради за підсумками виборів 25 жовтня 2020 року.

Якщо говорити загалом, то шанси провести своїх представників у Івано-Франківську міську раду мають 5-6 партій з одинадцяти, які зареєстрували кандидатів. Також експерти прогнозують значне оновлення персонального складу депутатського корпусу.

«Буде оновлено більше ніж половину складу. Фактично, залишаться (у наступному скликанні) представники нинішньої більшості в Івано-Франківській міській раді від фракцій «Свобода» і «Солідарність». У «Свободі» оновлення відбуватиметься менше, а у «Солідарності» – більше. Також з’являться нові депутати від «Слуги народу», можливо пройде Українська галицька партія, УДАР», – зазначив у коментарі WestNews голова Івано-Франківської обласної організації Комітету виборців України Максим Лисюк.

Серед ключових факторів впливу на оновлення представницького органу влади Івано-Франківської міської громади він називає появу нових політичних сил. За словами Максима Лисюка, в першу чергу, на оновлення вплине те, що з’явились нові політичні партії, які не висували кандидатів на попередніх місцевих виборах. В основному склад оновиться за рахунок того, що в міську раду можуть зайти нові політичні сили.

Політолог Ігор Доцяк у коментарі з цього питання припустив, що у Івано-Франківській міській раді восьмого демократичного скликання мають шанс потрапити представники п’яти або шести політичних партій.

«Напевне, варто очікувати, що більшість голосів здобуде ВО Свобода. Стосовно політ сил, які мають шанс потрапити в раду, то серед них вже не буде Української народної партії та Самопомочі. А переформатований Укроп буде під назвою «За майбутнє». Непогані шанси мають Європейська солідарність, Українська галицька партія і Батьківщина. Це ті політ сили, які будуть представлені в Івано-Франківській міській раді», – спрогнозував політолог Ігор Доцяк, коментуючи оновлення складу Івано-Франківської міськради.

Проте, він додав, що кількісні показники вже залежать від того, якою буде явка виборців та як буде формуватись виборча квота, тобто як буде розподілятись відсоток голосів виборців за партії, які не подолають 5% бар’єр.

У свою чергу, член правління ГО «Центр політичних студій та аналітики» та один з експертів громадянської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» Михайло Джогола припустив, що одна четверта або одна п’ята частина депутатів зміняться і будуть нові імена в депутатському корпусі.

«По-перше, оновиться міська рада за рахунок того, що є нові електоральні вподобання мешканців міста і України загалом. Я маю на увазі партії «Слуга народу», «Голос», активність «Української галицької партії». Але мені видається, що ці партії не матимуть такого великого представництва, щоб одноосібно впливати на ситуацію в місті. Тож вони повинні будуть робити коаліції. Якщо говорити про представництво чинних партій, то і «Свобода», і «ЄС», і «Батьківщина» наберуть достатню кількість голосів, щоб сформувати більшість в раді і працювати так, як вони працювали до того», – вважає Михайло Джогола.

На його думку, зміна меж округів не надто істотно вплине на результат. Адже та кількість виборців, яка проживає у селах, що приєднались до міста Івано-Франківська, своїми голосами підсилить ті партії, які там працювали.

Ще одним фактором, який істотно вплине на результат виборів до Івано-Франківської міської ради, каже Михайло Джогола, є використання адміністративного ресурсу. Оскільки більшість в раді наразі має ВО Свобода, то в цих селах робилися дороги, відкривалися ЦНАПи, запускались комунальні маршрути ще до їх приєднання до міської громади. І робилась відповідна робота.

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Політика та владаСтатті
Останні новини
ВСІ НОВИНИ