Новини

Замість крижаних скульптур – дерев’яні: як на Прикарпатті жителі гірського села святкуватимуть Водохреще. ВІДЕО

|

Замість крижаних скульптур цього року жителі села Соколівка Косівського району встановили дерев’яні. Так селяни готуються до Водохреща, пише WestNews з посиланням на Суспільне Карпати.

Староста села Василь Стефурак розповідає, що кілька разів в історії населеного пункту таке вже було, адже через відсутність морозу на водоймі тонкий лід.

У селі Соколівка – 21 присілок. Локацію на Водохреще оформляють по черзі. Місцевий житель Іван Андріюк бере в цьому участь вже вчетверте. Каже, з льодом працювати набагато легше, ніж з деревом.

“Пригадую, коли ми починали робити тут, нас було чотири чоловіки. Ми привозили аж з Косова лід. Робили три хрести, престіл і все. А тепер щороку розширюємо. Ті те придумають, ті – інше”, – розповідає житель присілка Погар Іван Адріюк.

Кожен присілок оформляє місцину у своєму стилі. Для прикладу, цьогоріч Нижній та Верхній Погар відтворили частину біблійної легенди про хрещення. Цим самим хотіли закцентувати увагу на духовному значенні свята, тож зробили човник, в якому колись рибалили апостоли, книгу з цитатою із Євангелія та великий банер із зображенням хрещення Ісуса Христа.

Прикраси для декорацій жителі присілків купляють за власні гроші. Частину реквізиту зберігають у церковній резиденції – її використовує наступний присілок.

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі