Новини

Заступник міністра охорони здоров’я розповів про новий механізм фінансування медицини на Прикарпатті

Опубліковано: 22.11.2016, 13:31 | Автор: dmytrosvintsitskiy

Заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк в ході брифінгу в Івано-Франківську розповів про деталі медичної реформи та новий механізм фінансування фінансування медицини.

До слова, сьогодні в Івано-Франківську розпочався форум місцевого самоврядування “Секторальні реформи в призмі децентралізації: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист населення, адміністративні послуги”. Продягом двох днів представники галузевих міністерств, профільних парламентських комітетів, органів місцевого самоврядування та експерти ділитимуться напрацюваннями в сфері децентралізації, передає West News.

“Для нас дуже велике значення має процес об’єднання громад і бюджетної децентралізації тому, що громада, місто або ОТГ – це власник закладу, від нього залежить, в якому вигляді у нього є лікарня, чи є вона в нього, чи є там лікар і чи пацієнт може до нього доїхати. І тому нам важливо співпрацювати з місцевою владою і тими, хто робить реформу децентралізації. Щоб ми бачили не тільки національний рівень, а й щоб доходили до кожної громади”, – каже пан Ковтонюк.

Новий механізм фінансування медицини в регіонах і на Прикарпатті зокрема запрцює з нового року.

“Ми будемо платити за кожного пацієнта певному лікарю і дамо пацієнту право вибору цього лікаря. Це страховий принцип фінансування, який ми запустимо на національному рівні, – пояснює заступник міністра. – Але, щоб це спрацювало, необхідна допомога «знизу». Цей лікар повинен бути, по-перше, в селі, в гірських районах, по-друге – пацієнт повинен до нього доїхати. В Івано-Франківській області з дорогами не дуже хороша ситуація. Дороги – це медична інфраструктура. Якщо людина 6 кілометрів їде 2 години – це медичне питання, а не просто логістичне. Комп’ютери – чи перетворені заклади на підприємства, щоб ми могли платити їм за послуги, а не просто фінансувати. Все це знаходиться на плечах місцевої влади, і тому ми приїхали про це з ними говорити”.

Як відомо, на фінансування медицини в наступному році уряд планує виділити до 14,5 мільярдів гривень.

 

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ